Aktualnosci

Published on 16 stycznia, 2023 | by Katarzyna

0

„Benefis naszej rodziny”

„Benefis naszej rodziny” to wszelkie działania mające na celu wzmacnianie pozytywnego wizerunku rodziny w przestrzeni publicznej – realizowane na terenie województwa małopolskiego w roku 2022.

Aktywności w projekcie „Benefis Naszej Rodziny 2.0” są ukierunkowane na zachęcanie do tworzenia/ kultywowania rodzinnych obyczajów, ceremonii, rytuałów, okazywania sobie nawzajem szacunku w rodzinie, wzmacnianie więzi, pogłębianie relacji, propagowanie wartości rodzinnych, promowanie mody na wspólne, rodzinne spędzanie czasu wolnego, rozbudzanie ciekawości świata, pasji i aktywności życiowej rodzin. To druga edycja projektu, który zakłada wypromowanie w rodzinach małopolskich celebrowania własnej wyjątkowości poprzez wprowadzenie do kalendarza uroczystości rodzinnych – Benefisu Naszej Rodziny – dnia kiedy rodzina jest razem świętując własną wyjątkowość.

Projekt „Benefis Naszej Rodziny 2.0” jest realizowany przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Solny Gwarek” z Wieliczki, powstał dzięki dotacji przyznanej w 2022 roku w ramach konkursu „Po pierwsze Rodzina!”, realizowanego przez Pełnomocnika Rządu do spraw Polityki Demograficznej w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej.

Z terenu Gminy Szaflary do Kampanii przystąpiły trzy rodziny z dwóch szkół, ich koordynatorami szkolnymi byli: Pani Katarzyna Rusnak ze SP w Bańskiej Wyżnej oraz Pani Katarzyna Dorula ze SP w Maruszynie Dolnej.

Ogólnie w ww. Kampanii w 2022 roku wzięło udział 50 rodzin z 20 gmin. Nasze trzy rodziny zostały docenione przez jury konkursowe i zajęły odpowiednio:

  1. Rodzina Moczarnych z Bańskiej Wyżnej – I miejsce
  2. Rodzina Gromala z Bańskiej Wyżnej – Wyróżnienie
  3. Rodzina Jaróg z Maruszyny Dolnej – V miejsce

Poniżej przedstawiamy galerię z wręczenia nagród oraz prace konkursowe rodzin.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom.

Katarzyna Sowa

Pełnomocnik Wójta ds. Uzależnień

 

Benefis rodziny Jaróg

Rodzina Moczarnych 

Rodzina Gromalów


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑