Aktualnosci

Published on 13 czerwca, 2023 | by Katarzyna

0

Dzień Dziecka w SP w Bańskiej Niżnej

,,Sport na trasie przy kiełbasie – piesza wycieczka na Stare Wierchy połączona z rozgrywkami terenowymi. Zabawy, konkursy i zawody sportowe na terenie szkoły” w ramach kampanii „No Promil – No Problem”

                W dniu 1 czerwca 2023r. klasy 4-8 udały się na wycieczkę na Stare Wierchy. Obecnych było 30 osób ( większość uczniów klas 7 i 8 pojechało na inną wycieczkę ). Zebraliśmy się przy szkole o godzinie 8:10 skąd odjechaliśmy busem do miejscowości Obidowa. Tam wkroczyliśmy na szlak prowadzący na Stare Wierchy. Po niespełna godzinie byliśmy na miejscu. Opiekunowie rozpalili ognisko i wspólnie z uczniami piekliśmy kiełbaski. Po posiłku i krótkim odpoczynku rozpoczęły się konkurencje sportowe. Drużyny prowadziły zaciętą walkę, bawiąc się przy tym doskonale. Potem wspólnie z młodzieżą z Rdzawki, która też tam była zagrali wspólny mecz. Wróciliśmy do domu w dobrych nastrojach. Każde dziecko otrzymało nagrodę za udział w zawodach. Były to paletki, okulary do pływania, sprężynki oraz zakreślacze.

Dzieci z klas młodszych oraz oddziały przedszkolne zostały zaproszone do OSP, gdzie mogli zapoznać się z pracą strażaków oraz wyposażeniem Straży Pożarnej. Następnie wiele radości przyniosła dzieciom zabawa w „Dmuchanym Pałacu”, a po zabawie wata cukrowa. Uczniowie i przedszkolaki wykazywały się również talentem plastycznym malując swoje marzenia farbami i kredą. Po zakończonej zabawie wszystkie dzieci zostały poczęstowane lodami i słodkimi nagrodami.

Dziękujemy GOPS w Szaflarach za dofinansowanie naszej imprezy. Było wspaniale.


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑