Aktualnosci

Published on 26 stycznia, 2018 | by Katarzyna

0

Działalność świetlicy przy ZSPiG w Szaflarach

 ŚWIETLICA PROFILAKTYCZNA  I DZIAŁALNOŚĆ HARCERSKA 2017

            W 2017 roku w świetlicy profilaktycznej oraz na zajęciach harcerskich odbywały się zajęcia o charakterze plastycznym, rekreacyjno- ruchowym i wolontariatu. Podczas całorocznej pracy uczniowie naszej szkoły, którzy brali udział w powyższych działaniach mieli możliwość:

 

  • Wykonać stroiki i palmy wielkanocne z bukszpanu, z kwiatami z filcu, krepiny, tektury falistej, sznurka twist-art.
  • Uczestniczyć w finale Pól Nadziei 2016, reprezentować naszą szkołę, wyrażając solidarność z ludźmi nieuleczalnie chorymi.
  • Brać udział w zajęciach wspólnie organizowanych z OSP w Szaflarach pokazujących zakres ich pracy, jak również mieli możliwość brania udziału w ćwiczeniach sportowo-pożarniczych.
  • Brać udział w festynie szkolnym, gdzie mieli okazję do zaprezentowania żydowskich tańców w kręgu, które były elementem wprowadzającym do zajęć w trakcie roku szkolnego. Wspólnie przygotowali kilka punktów promujących zdrowy styl życia oraz zaprezentowali alternatywne formy spędzania czasu wolnego.
  • Uczniowie uczestniczyli w zajęciach sportowo-rekreacyjnych na wyjeździe reprezentując nasza Gminę.
  • Dzieci wraz z grupą szkolnego wolontariatu Caritas zorganizowały kolejną akcję Pola Nadziei w naszej szkole. Przygotowały plakaty informacyjne oraz włączyły się w rozprowadzanie cebulek żonkili.
  • Uczniowie brali udział w zajęciach ruchowych połączonych z formami warsztatowymi podczas których ćwiczyli elementy łączności, topografii, pierwszej pomocy, itp.
  • Uczniowie wykonali stroiki, choinki, lampiony na kiermasz świąteczny. W radosnym gwarze powstawały prace z kasztanów, orzechów, sznurka twist- art, sznurka jutowego, odlewy gipsowe, ozdoby świąteczne z sizalu, ziaren, koralików, szyszek, kory, mchu, masy papierowej i solnej, bombki z szyszek, kaszy, cekinów, wstążek. Dochód został przekazany
    na doposażenie świetlicy w gry i materiały plastyczne.

 

Zajęcia w świetlicy profilaktycznej i harcerskie  poprzez pracę twórczą uczą wykorzystania różnorakich materiałów, wyzwalają kreatywność i poczucie empatii. Pozwalają odczuć radość z efektów własnej pracy, satysfakcję z dzielenia się z innymi. Dzieci uczą się jak optymalnie spędzać wolny czas, współdziałają w grupie, wdrażane są do wzajemnego szacunku. Ponadto poszerzają horyzonty wartości, uczą się jak dostrzegać potrzeby innych ludzi, zwłaszcza tych, którzy są chorzy lub niepełnosprawni.

Dziękujemy Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej za środki przekazane na realizację powyższych działań.


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑