Aktualnosci

Published on 8 lutego, 2018 | by Katarzyna

0

Działalność świetlicy środowiskowej przy SP w Bańskiej Wyżnej

Sprawozdanie z działalności świetlicy środowiskowej w Szkole Podstawowej w Bańskiej Wyżnej w 2017 roku

 Działalność świetlicy środowiskowej obywała się na pozalekcyjnych zajęciach artystycznych, ekologicznych oraz pozaszkolnych zajęciach teatralnych. W poszczególnych działaniach brało udział około 20 uczniów z różnych klas.

 W ramach zajęć teatralnych uczniowie zwiedzili dwa teatry: Teatr Lalek „Rabcio” oraz Teatr „Witkacego”.

W Teatrze „Rabcio” obejrzeli spektakl pt. „Karius i Baktus”, a następnie w ramach edukacji teatralnej wzięli udział w warsztatach scenografii i pogłębili podstawową wiedzę o teatrze. Uczniowie byli zaskoczeni tym, jak sprawnie aktorzy posługują się lalkami podczas przedstawienia.

Wizyta w Teatrze im. Stanisława Ignacego Witkiewicza pozwoliła na zwiedzenie teatru, poznanie jego historii i patrona. W garderobie aktorów uczniowie zobaczyli na czym polega charakteryzacja teatralna i wzięli udział w warsztatach charakteryzacji. Wiedzę uczniów na temat teatru wzbogaciły ciekawe warsztaty teatralne, podczas których ćwiczyli dykcję, emisję głosu, uczyli się interpretować tekst, tworzyli różne etiudy przy użyciu wyobraźni. Otrzymali również cenne wskazówki dotyczące występów na forum publicznym. Zmaganiom artystycznym towarzyszyła dobra zabawa, która uczyła uczniów kreatywności i wyrażania swoich uczuć.

            Zajęcia ekologiczne miały na celu pogłębienie wiedzy na temat odnawialnych źródeł energii, segregacji odpadów i wykorzystania surowców wtórnych.

Na zajęciach artystycznych uczniowie robili ozdoby i stroiki bożonarodzeniowe, wykorzystując różne techniki plastyczne. Przy wykorzystaniu włóczki, sizalu, kolorowych cekinów, sypkich brokatów, papierów kolorowych, wstążek i sznurków, piórek, wykonali różnorodne ozdoby świąteczne oraz choinkowe, które zdobiły szkolną choinkę. Z pasją i na gorąco kleili kompozycje stroikowe. Wykonane stroiki i ozdoby sprzedawali przy kościele. Pozyskane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na wycieczkę szkolną.

Artystycznie na Szlachetną Paczkę wykonali bombki choinkowe metodą decoupage, które rodzice chętnie zakupili w dniu wywiadówki, a pieniądze zasiliły konto szkolnej akcji „Szlachetna paczka”.


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑