Aktualnosci

Published on 10 czerwca, 2018 | by Katarzyna

0

Dzień Dziecka w Bańskiej Niżnej

1 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Dziecka. W programie były następujące atrakcje: szkolny konkurs „Mam Talent”, konkurs „Dama i Dżentelmen w naszej szkole – prawda czy mit?”, warsztaty pszczelarskie „Fascynujący świat pszczół”, konkurs fotograficzny „Mój dziecięcy świat”, słodki poczęstunek oraz lody dla wszystkich, malowanie twarzy, darmowa loteria fantowa i turniej badmintona w deblu.

W atrakcji głównej, czyli w warsztatach pt. „Fascynujący Świat pszczół” uczestniczyło ponad 100 dzieci, 12 rodziców oraz 15 nauczycieli. Zajęcia odbyły się w pięknej scenografii, każdy uczestnik otrzymał dyplom, słoiczek miodu, oraz zestaw do robienia świecy z wosku pszczelego.

W konkursie „Mam Talent” prawdziwą furorę zrobił zespół taneczny z oddziału przedszkolnego, który zachwycił widzów wdziękiem i bezpretensjonalnością. Wyróżnione zostały także flecistki z klasy V (Natalia Topór, Martyna Łacek i Paulina Zapotoczna) oraz Kacper Mikulec, który przygotował występ kabaretowy. Po rozegraniu licznych konkurencji w konkursie na znajomość zasad dobrego wychowania okazało się, że tytuł Damy i Dżentelmena w naszej szkole zdobyli uczniowie klasy II gimnazjum – Wiktoria Łukanus  i Mateusz Topór.

Najciekawsze fotografie przedstawiające dziecięcy świat wykonały Katarzyna Zwijacz, Karolina Bafia i Wiktoria Łukanus. W turnieju badmintona zwyciężyli Daniel Gawlak i Sebastian Rusnak.

Impreza nie udałaby się bez zaangażowania nauczycieli, którzy przygotowali wspomniane konkursy – Agnieszki Cierniak, Rafała Gąsiora i Krzysztofa Cierniaka – przy wsparciu Iwony Musiał, Renaty Chrobak i Marcina Bryniarskiego. Ogromny wkład pracy wnieśli też rodzice, którzy zaangażowali się w przygotowania i czuwali nad sprawnym przebiegiem imprezy.

Szczególne podziękowania należą się sponsorom, wśród których znaleźli się: Serce Podhala, Termy Bania, Gorący Potok, Adventure Park Gubałówka. Uczniowie i nauczyciele serdecznie dziękują za wsparcie Radzie Rodziców, a także kampanii społecznej No promil – no problem oraz Trzymaj Formę.

Rafał Gąsior


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑