Aktualnosci

Published on 10 czerwca, 2019 | by Katarzyna

0

Dzień Dziecka w Bańskiej Wyżnej

Sprawozdanie z realizacji imprezy „Dzień Dziecka” – turnieje i rozgrywki sportowe

w ramach Kampanii „No Promil – No Problem”

 

31 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej w Bańskiej Wyżnej uroczyście obchodzono Święto Mamy i Taty połączone z obchodami Dnia Dziecka. W pierwszej części dnia uczniowie klas I – III oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych zaprezentowały się w przedstawieniach teatralnych przygotowanych dla swoich rodziców.

Następnie przeprowadzono imprezę szkolną w ramach realizacji imprezy „Dzień Dziecka turnieje i rozgrywki sportowe w ramach Kampanii „No Promil – No Problem”. W imprezie brało udział 80 uczniów.

Impreza odbyła się zgodnie z założeniem, że ruch, sport, zabawa to dobry sposób na atrakcyjne spędzenie wolnego czasu, a w przyszłości alternatywa dla używek i alkoholu. W trakcie imprezy dzieci bawiąc się, rywalizowały w grach ruchowych i zadaniach sprawnościowych.

Dla klas trzecich i starszych uczniów odbył się Szkolny Turniej Szachowy, który był podsumowaniem innowacji pedagogicznej ,,Szachowanie w Bańskiej Wyżnej”. Celem Turnieju szachowego była popularyzacja gry w szachy w szkole, stworzenie możliwości rozegrania meczy szachowych nie tylko uczniom klasy III, którzy byli objęci wprowadzaniem innowacji pedagogicznej, ale również uczniom z innych klas. Świetną okazją do rozegrania Turnieju okazał się Dzień Dziecka. Do Turnieju zgłosiło się 20 uczniów naszej Szkoły.  Rozgrywki przeprowadzono w dwóch kategoriach wiekowych: dla klas I- III i dla klas V-VI. Organizatorzy Turnieju zadbali o stworzenie atmosfery zdrowej rywalizacji i współzawodnictwa. Szkolni szachiści zostali zapoznani z Regulaminem Turnieju oraz zasadami fair-play. Młodszym dzieciom kibicowali ich rodzice i młodsze rodzeństwo, a starszym koledzy i koleżanki.                                                                                                          Uczestnicy Turnieju z zapałem i podekscytowaniem rozgrywali swoje partie, zachowywali się zgodnie z zasadami gry i zasadami fair-play. Poziom gry był bardzo dobry, uczniowie klasy III  oraz klas V-VI,  opanowali  znajomość gry w szachy. Zgłoszeni uczestnicy sprawnie poruszali się bierkami po szachownicy, szachowali i potrafili grać końcówki: „szach-mat”. Dla  najlepszych zawodników (miejsca I-IV) przygotowano dyplomy oraz nagrody. Pozostali uczestnicy otrzymali upominek rzeczowy – szachy oraz dyplom uczestnictwa. Większość tych dzieci po raz pierwszy miała okazję poznać szachy dopiero w tym roku szkolnym, a na Turnieju zajęła czołowe miejsca. Nagrody  rzeczowe,  zakupiono  ze środków przyznanych w ramach organizacji imprezy Dzień Dziecka – turnieje i rozgrywki sportowe w ramach Kampanii „No Promil – No Problem” .

Kolejnym punktem był występ naszego szkolnego zespołu góralskiego prowadzonego przez Małgorzatę Chodorowicz. W drugiej części imprezy odbył się szkolny konkurs ” MAM TALENT”, w którym wystąpiło 12 uczestników. Dzieci prezentowały różnorodne talenty przed widownią złożoną z wszystkich uczniów, nauczycieli i kibicujących swoim pociechom rodziców. Całą imprezę podsumowano nagrodami. Impreza ta dała dzieciom dużo aktywności i radości. Rada Rodziców przygotowała dla dzieci batoniki i soczki.

 

 

 


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑