Aktualnosci

Published on 7 czerwca, 2017 | by Katarzyna

0

Dzień Dziecka w Bańskiej Wyżnej

Dzień Dziecka w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bańskiej Wyżnej

            W dniu 1 czerwca 2017 roku uroczyście obchodzono w naszej szkole Dzień Dziecka, który wpisał się w imprezę „Dzień Dziecka – turnieje i rozgrywki sportowe w ramach kampanii” No Promil – No Problem”.

Celem imprezy było przedstawienie twórczych umiejętności dzieci, rozwijanie wyobraźni, popularyzacja kultury i sztuki oraz wzmacnianie właściwych postaw i zachowań. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne, m.in. śpiewu, tańca, recytacji i malarstwa.

Odbył się konkurs muzyczno-wokalny oraz konkurs plastyczny dla klas 0-IV. Dzieci indywidualnie oraz zbiorowo przedstawiły przygotowany program. Nagrodzono najlepsze prace i wyłoniono muzyczne talenty. Rozgrywki sportowe na sali gimnastycznej odbyły się w duchu mocnej rywalizacji. Nie brakowało silnych wrażeń i dobrej zabawy. Po skończonej zabawie wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali napoje i słodki poczęstunek.

Za swoje wystąpienia i rozgrywki sportowe, uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Szaflarach. W imprezie wzięło udział 73 uczniów.

Następnie na zaproszenie pani Katarzyny Topór oraz pani Katarzyny Rusnak dzieci udały się na zabawy przy ognisku z pieczeniem kiełbasek.

 


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑