Aktualnosci

Published on 6 czerwca, 2023 | by Katarzyna

0

Dzień Dziecka w SP w Bańskiej Wyżnej

„Zmierzając na Okrąglicę”. Dzień Dziecka w klasach IV- VIII
w Szkole  Podstawowej w Bańskiej Wyżnej.

1 czerwca 2023r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Wojciecha w Bańskiej Wyżnej wzięli udział w pieszej wycieczce na Trzy Korony (982 m.n.p.m.) najwyższy szczyt Pienin Środkowych, należący do Masywu Trzech Koron w paśmie górskim Pieniny.

Wycieczka została zrealizowana w ramach kampanii „No Promil – No Problem” Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii w Szaflarach.

O godzinie 7:30 podczas zbiórki uczestnicy wycieczki zostali zapoznani z zasadami górskich wędrówek, Trasa wiodła nas od Krośnicy- Niedzicy, skąd przez przełęcz Osice (668 m n.p.m. )  ruszyliśmy pod czujnym okiem przewodnika Jana Bryniarskiego szlakiem na Okrąglicę. Od początku trasy  towarzyszyła nam  piękna, słoneczna pogody, a przejrzyste powietrze pozwoliła nam oglądać  widoki, zapierające dech w piersiach.

Chociaż trasa była wymagająca wszyscy uczestnicy spisali się na medal i dzielnie wędrowali do celu. Podczas wspinaczki słuchaliśmy informacji, dotyczących historii miejsc, przez które wędrowaliśmy, opowieści o przyrodzie będącej częścią krajobrazu Pienińskiego Parku Narodowego. Na szczycie   mieliśmy czas na dłuższy odpoczynek oraz zebranie sił na drogę powrotną. Zejście przez Wąwóz Sobczański wywarł na nas niesamowite wrażenie. W końcu dotarliśmy do schroniska w Sromowcach Niżnych, gdzie po odpoczynku zorganizowaliśmy zabawy oraz rozgrywki między klasowe w zadaniach sprawnościowych.

W rozgrywkach najlepiej spisali się uczniowie klasy VII, VIII i IV, którzy wykonywali zadania najprecyzyjniej i w najkrótszym czasie, pozostali uczniowie mimo zmęczenia wspinaczką, dzielnie walczyli o „laur zwycięstwa”. Wszyscy zostali nagrodzeni słodkimi upominkami zakupionymi przekazanych przez Radę Rodziców. Po zregenerowaniu się udaliśmy się w drogę powrotną do autokaru. Zmęczeni, ale usatysfakcjonowani wróciliśmy do szkoły.

Wycieczka odbyła się dzięki dofinansowaniu w wysokości 750zł, które otrzymaliśmy w ramach kampanii „No Promil- No Problem” Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii na organizację imprezy promującej zdrowy tryb życia. Bardzo dziękujemy za wsparcie finansowe. Jesteśmy wdzięczni wszystkim opiekunom oraz uczestnikom za wspaniałą zabawę.


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑