Aktualnosci

Published on 12 czerwca, 2018 | by Katarzyna

0

Dzień Dziecka w SP w Borze

„Święto rodziny” w Borze

Dnia 1 czerwca w Polsce obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka.  Po raz pierwszy zorganizowano go w 1950 roku w związku z akcją zbierania podpisów pod Apelem sztokholmskim (wzywał narody do przeprowadzenia plebiscytu w sprawie zakazu produkcji broni atomowej). Od 1952 stało się świętem stałym.

Pierwszy czerwca to dzień, który w naszej szkole obchodzimy pod patronatem „Święta Rodziny”. W tym roku impreza ta odbyła się w ramach projektu „Wyrosła rzepka jędrna i krzepka – czyli jak spędzać wolny czas bez używek” jako realizacja zadania: organizacja imprezy: „Dzień Dziecka – turnieje i rozgrywki sportowe w ramach Kampanii 'No Promil – No Problem’ określonego w Gminnym Programie Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Szaflarach.

Celem imprezy było:

– utrwalanie umiejętności spędzania wolnego czasu bez używek,

– integracja grupy (dzieci, rodzice, nauczyciele),

– utrwalanie nawyków fer play podczas rozgrywek sportowych,

– wpojenie uczniom konieczności przygotowania się do imprezy (próby wystąpień itp.)

W tym roku oprócz licznie zgromadzonych gości, czyli mam i dzieci  dopisała pogoda, która pozwoliła na przeniesienie imprezy na boisko szkolne. Ale zacznijmy od początku… pierwszą część występu zdominowali najmłodsi uczniowie naszej szkoły, którzy swoimi występami, tańcami uświetnili ten uroczysty dzień,  po nich scenę oddano starszym uczniom, którzy zaprezentowali przygotowane  przez siebie eksperymenty fizyczne i chemiczne wyjaśnili zasady lewitującego jajka, znikającego atramentu, wybuchającego wulkanu i wielu innych.  Następnie po występach oraz obejrzeniu przez mamy galerii karykatur rodziców  stworzonych przez ich pociechy udaliśmy się na boisko szkolne, aby sprawdzić się w konkurencjach sportowych.  Drużyny złożone z chłopców  oraz dziewczynki i mamy rywalizowały pokonując tor przeszkód, skoki w kole, szukanie jajek ukrytych pod koszulkami itp. Jednak największy aplauz i emocje wzbudziła konkurencja przeciągania liny, którą wygrały dziewczynki i mamy 5:2 przeciwko chłopcom.

Zabawa była doskonała, zarówno dzieci jak i mamy oraz nauczyciele brali aktywny udział
w rozgrywkach.  Na zakończenie, po ciężkim wysiłku wszyscy zostali poczęstowani napojami, słodyczami oraz lodami przygotowanymi przez rodziców. Wysiłki we wszystkich konkurencjach zostały docenione przez komisję nie tylko punktami, ale też nagrodami.

Relacja: Dominika Sięka-Guzda


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑