Aktualnosci

Published on 16 czerwca, 2021 | by Katarzyna

0

Dzień Dziecka w SP w Maruszynie Dolnej

Kolorowy Dzień Dziecka w SP w Maruszynie Dolnej

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze dzieci. Mając na uwadze, że szczególnie w tym dniu dzieci powinny być uśmiechnięte, radosne i szczęśliwe, wszystkim zależy, aby był on pełen atrakcji, wyjątkowy i długo wspominany. W tym roku, w naszej szkole jego obchody odbyły się 1 czerwca. Niestety przez niesprzyjającą pogodę zabawy z udziałem uczniów odbyły się na terenie szkoły.

Uczniowie z klas od OP do III uczestniczyli w rozgrywkach sportowych na sali gimnastycznej. Dzieci z ogromnym zapałem brały udział w zawodach sportowych, wyścigach na torach przeszkód oraz z wielkim zaangażowaniem grały w piłkę nożną. Nie mogło zabraknąć tradycyjnej szkolnej dyskoteki z tańcami integracyjnymi,  podczas której dzieci świetnie się bawiły w rytm największych przebojów!

Klasy starsze pracowały i bawiły się w swoich salach lekcyjnych z zachowaniem obostrzeń epidemiologicznych. Uczniowie rozwiązywali krzyżówki, quizy, sadzili rośliny dekorując okolice szkoły oraz oglądali wybrane przez siebie filmy.

W tym dniu  została również przeprowadzona Kampania Społeczna „NO PROMIL – NO PROBLEM” w ramach, której uczniowie rozmawiali z nauczycielami na temat szkodliwości spożywania alkoholu wykonali piękne plakaty  nt.” Piramidy żywienia – zdrowe danie”.

Dzięki Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Szaflarach każdy uczestnik z kl.0-III otrzymał nagrodę rzeczową.

Mamy nadzieję, że ten dzień uczniowie zapamiętają jako radosny i pełen miłych wrażeń.


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑