Aktualnosci

Published on 13 czerwca, 2023 | by Katarzyna

0

Dzień Dziecka w SP w Maruszynie Górnej

Dzień Dziecka – Piknik Rodzinny w Maruszynie Górnej.

W dniu o 2.06. 2023 zorganizowany został Piknik Rodzinny w formie festynu dla wszystkich dzieci. Dzieci z całej szkoły miały okazję do świetnej zabawy na terenie szkoły został zorganizowany Piknik Rodzinny. Celem imprezy była nie tylko  dobra zabawa ale również przeprowadzona akcja „NO PROMIL NO PROBLEM” – w tym roku stworzone zostało stoisko informacyjne z ulotkami, balonami oraz stoisko medyczne do mierzenia ciśnienia krwi w celu edukowania zarówno starszych jak i młodszych uczestników  festynu.

Najbardziej trafioną atrakcją dla dzieci była możliwość pogrania w różne gry i zabawy w piłkach Bomber Ball jak również strzelanie z łuków do celu w specjalnie wyznaczonym miejscu by było bezpiecznie. Atrakcje te obsługiwała zewnętrzna firma Paindme z Zakopanego, które częściowo refundowało dofinansowanie z Gminy Szaflary, a resztę pokryła Rada Rodziców  wraz z innymi potrzebnymi do realizacji artykułami oraz posiłkiem i napojami dla dzieci.

Kolejną świetną atrakcją był dmuchany zamek , który bardzo zainteresował najmłodszą gwardię naszej szkoły czyli przedszkolaki, jak też kącik kreatywny składający się z 5 stoisk ,który miał za zadanie zainteresować wszystkich do stworzenia wg. własnej inwencji twórczej  atrakcyjnych dzieł w formie bransoletek , kolorowych kamieni, brokatowych tatuaży, kolorowych warkoczyków oraz malowanych twarzy.

Dla chłopaków świetną atrakcją były rzuty do celu  zbijanie puszek w specjalnych goglach, rzuty do kosza pluszowymi piłkami, przejście po Slacku – napiętej linie w celu ćwiczenia równowagi ,wyścig w formie skakania w workach jak też granie w Bulle na trawie po wcześniejszym wyjaśnieniu zasad gry. Za udział w grach i zabawach dzieciaki mogły wygrać torebkę cukierków , więc bardzo chętnie brały udział we wszystkich konkurencjach.

Rada rodziców stanęła na wysokości zadania i zorganizowała dla wszystkich posiłek w formie frytek z zimnym  napojem  za co serdecznie jesteśmy wdzięczni.

Dla dziewczynek fajną atrakcją była własnoręcznie zrobiona foto – budka z gadżetami do robienia śmiesznych zdjęć oraz poznanie gry w gumę w „Dziesiątki” z czasów PRL.


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑