Aktualnosci

Published on 16 czerwca, 2021 | by Katarzyna

0

Dzień Dziecka w SP w Maruszynie Górnej

DZIEŃ DZIECKA w Maruszynie Górnej 

Klasy I-VII

Tegoroczny Dzień Dziecka w naszej szkole upłynął pod hasłem „Dzieci z różnych stron świata”. Uczniowie wszystkich klas od tygodnia przygotowywali się do zmagań kulinarno-podróżnicze. Ich zadaniem było skomponowanie tradycyjnych potraw związanych z wylosowanym krajem. Dzieci pod opieką wychowawców sporządzili nie tylko pyszne dania, ale zadbały również o wystrój sal lekcyjnych, czy wykonanie pomysłowych przebrań. Szkolny projekt kulinarno-podróżniczy był świetną okazją, aby poznać tradycje, symbole i potrawy wybranych krajów, ale również dawał możliwość odkrywania nowych smaków oraz rozwijania swoich kulinarnych talentów.

Klasa I wybrała się do Stanów Zjednoczonych, by spróbować pysznych pancakesów, hot-dogów i poczuć prawdziwy klimat Dzikiego Zachodu. W klasie II królowała apetyczna pizza i spagettii prosto z Włoch, a uczniowie klasy 3 wpadli na pyszny poczęstunek do Wielkiej Brytanii. Uczniowie klasy czwartej witali od progu gości greckim językiem oraz pysznymi tradycyjnymi daniami z greckich stołów: souvlaki, śródziemnomorską sałatką oraz deserem z sezamem. Prawdziwy klimat francuskiej restauracji natomiast zaprezentowała klasa V, gdzie serwowano sałatkę nicejską, przepyszne francuskie rogaliki, a o każdego gościa dbał wytworny kelner. Miłośnicy kuchni belgijskiej mogli zajrzeć do klasy VI na słodkie owocowe gofry. Zaś uczniowie klasy VII zawędrowali do Ameryki Północnej, gdzie przygotowali meksykańskie burrito pełne dodatków i aromatów.

Po zakończeniu kulinarnych prezentacji wszyscy przenieśli się na boisko szkolne by skorzystać z ruchu na świeżym powietrzu przy sprzyjającej pogodzie.

Upominki przygotowane zostały przez Radę Rodziców jak również przekazane przez GKRPA, uczniom gratulujemy pomysłowości.

Elżbieta Kuźmińska

Oddziały przedszkolne

Bajkowy Dzień Dziecka w przedszkolu w Maruszynie Górnej

Bajkowy dzień dziecka zaczął się od śniadania, na które dzieci przyszły już przebrane za ulubione postacie z bajek. Potem rozpoczął się wielki bal i inne zabawy, na które dzieci miały ochotę.

Pod koniec dnia każde dziecko otrzymało prezenty, za które dzieci bardzo dziękują:

Radzie Rodziców oraz GKRPA- „Serce Podhala” Gminy Szaflary.

Grażyna Marusarz- Bieda, Helena Zapotoczna


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑