Aktualnosci

Published on 7 czerwca, 2024 | by Katarzyna

0

Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Bańskiej Niżnej

,,POZNAJEMY ZAKĄTKI NASZEJ OJCZYZNY”

w ramach kampanii „No Promil – No Problem”

            W dniu 31 maja 2024 r. klasy 4-8 udały się na wycieczkę do Nowego Sącza. Zebraliśmy się przy szkole o godzinie 7:15, skąd odjechaliśmy busem do Sądeckiego Parku Etnograficznego. Tam wraz z przewodnikiem udaliśmy się na zwiedzanie skansenu. Podzieleni byliśmy na dwie grupy. Panie oprowadzające przybliżyły nam wygląd dawnej wsi, zapoznały z jej architekturą, kulturą oraz z obrazem życia codziennego w gospodarstwie, które dla naszej młodzieży nie były czymś bardzo zaskakującym. Większość dzieci wykazała się dużą wiedzą i znajomością nazw różnych urządzeń używanych w gospodarstwach. Następnie wzięliśmy udział w warsztatach rękodzielniczych – wytwarzaniu papieru czerpanego. Specjalista, który prowadził warsztaty, sporo nam opowiedział o papierze i historii. Potem prosto ze wsi przenieśliśmy się do miasta z przełomu XIX i XX w. – Miasteczka Galicyjskiego. Tam zapoznaliśmy się z pracą stolarza, artystów malarzy i rzeźbiarzy, zegarmistrza, dentysty, fotografa i aptekarza. To był dobry czas na poznanie warunków życia w małopolskiej wsi i miasteczku. Zadowoleni udaliśmy się na posiłek, a następnie w drogę powrotną. O godzinie 16.00 szczęśliwi i zadowoleni wróciliśmy do domu.

Dzieci z klas młodszych (1-3) z okazji Dnia Dziecka były na wycieczce w Małpim Gaju w Nowym Targu. Zabawom i różnym przyjemnościom nie było końca. Do dyspozycji dzieci były interesujące gry, zjeżdżalnie, tory przeszkód, labirynty i baseny z piłeczkami. Różnorodna gama kolorów zachęcała dzieci do aktywności ruchowej. Taka chwila relaksu w pięknie urządzonej przestrzeni bardzo się wszystkim podobała. Dzieci były zadowolone, podziękowały i z uśmiechem na twarzy opuściły progi Małpiego Gaju. Do szkoły wróciły zmęczone, ale w dobrych humorach.

Natomiast najmłodsza grupa, czyli przedszkolaki, bawiły się w tym ważnym dniu na terenie szkoły. Przygotowano dla nich wiele atrakcji, nad którymi czuwali nauczyciele oraz pani animatorka, organizująca w rytmie  muzyki zabawy taneczne. Dzieci uczestniczyły również w pokonywaniu toru przeszkód. Kolejną atrakcją był wielki dmuchaniec, na którym mogły poskakać i pozjeżdżać. Cała zabawa zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

Wszystkim uczestnikom zabaw podczas tego wspaniałego dnia, oczywiście stosownie do wieku przypominano o założeniach Kampanii No Promil – No Problem, uświadamiając im, jak ważne jest to, by zawsze być trzeźwym podczas jazdy, jak również to, byreagować w sytuacji, gdy osoba nietrzeźwa będzie chciała usiąść za kierownicą.

Dziękujemy Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień w Szaflarach za dofinansowanie naszej imprezy. Było wspaniale.

 


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑