Aktualnosci

Published on 8 czerwca, 2022 | by Katarzyna

0

Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Bańskiej Niżnej

    Radosny i mokry Dzień Dziecka w Bańskiej Niżnej.

             1 czerwca od samego rana nasza szkoła tętniła życiem. Już o godzinie 8:00 wszyscy uczniowie, nauczyciele i rodzice zgromadzili się w sali gimnastycznej, gdzie odbyła się „Parada bohaterów naszych ulubionych książek”. Uczestnicy wystąpili w pięknych strojach, m.in.: Janka Muzykanta, Pippi, Czerwonego Kapturka, Małego Księcia i Afrodyty, przedstawili się, zachęcając widzów do sięgnięcia do opowieści o nich.  Jury wyłoniło zwycięzców, wśród których znaleźli się Barbara Cisoń, Gabriela Hreśka, Kamil Wyrostek, a wyróżnienie otrzymał Nikodem Mikulec.

Następnie ogłoszono wyniki konkursu poetyckiego na najlepszy wiersz poświęcony naszej szkole. Odczytano nagrodzone dzieła i wręczono nagrody. Otrzymali je: Michał Kowal, Franciszek Urbaś, Nikodem Mikulec i Kamil Wyrostek. Wyróżnienia przyznano Michałowi Rzepie, Zuzannie Bobak, Mikołajowi Toporowi i Teresie Skupień. W przerwie każde dziecko otrzymało od Rady Rodziców poranną przekąskę.

Podczas trwania tych konkursów wszystkie dzieci otrzymały ulotki, baloniki oraz wiatraki propagujące akcję „No promil, no problem”, której celem jest ograniczenie na terenie Małopolski liczby osób, które prowadzą pojazdy będąc pod wpływem alkoholu i innych środków psychoaktywnych oraz zmiana społecznego nastawienia wobec nietrzeźwych kierowców – wzmocnienie u pasażerów gotowości do powstrzymywania pijanego kierowcy.

Potem wszyscy uczniowie podzieleni na grupy odwiedzili remizę OSP, aby uczestniczyć w zajęciach. Strażacy opowiadali im o swojej pracy i prezentowali sprzęt. Dzieci mogły wejść do wozu strażackiego i pompować wodę. Strażacy przeprowadzili też szkolenie dotyczące zasad udzielania pierwszej pomocy.

Następnie najmłodsze dzieci rozeszły się do klas, aby rozegrać konkurs wiedzy przygotowany przez rodziców, natomiast młodzież z klas 4–8 podzielona na grupy na boisku szkolnym rywalizowała w torze przeszkód. Za chwilę wszyscy otrzymali od rodziców lody.

Kolejną atrakcją był „Trial – show”  – pokaz sztuczek rowerowych w wykonaniu wicemistrza Polski Łukasz Kowala, nagrodzony przez zachwyconą publiczność gromkimi brawami.  Na koniec każdy uczeń otrzymał plakat wraz z autografem trialowca.

Okazało się, że to nie koniec niespodzianek. Tuż za ogrodzeniem naszej szkoły zaczęło palić się duże ognisko. Była to inscenizacja przygotowana przez OSP w Bańskiej Niżnej. Wkrótce pojawił się błyskający światłami i wyjący syreną wóz strażacki, strażacy rozciągnęli węże i dzielnie ugasili pożar. Następnie z ogromnego węża umocowanego na wozie na obserwatorów akcji gaśniczej trysnęła woda. Ależ było radości! Dzieciaki biegały, piszczały i wołały, że to ich najlepszy Dzień Dziecka w ich życiu. Na koniec przemoczone, ale szczęśliwe wróciły do swoich domów, aby tam dalej świętować.

„Czasem wdzięczność trudno jest ubrać w słowa…

Wtedy proste „dziękujemy” zawiera wszystko, co chcemy wyrazić”.

Dyrekcja, uczniowie, pracownicy i rodzice z SP w Bańskiej Niżnej serdecznie dziękują za pracę oraz wsparcie rzeczowe przy organizacji Dnia Dziecka. Taka impreza nie mogłaby się odbyć, gdyby nie zaangażowanie Rady Rodziców, a w szczególności pani Marii Mikulec.

Serdeczne podziękowania za czas poświęcony dzieciom oraz za profesjonalnie przygotowany pokaz sprzętu strażackiego i szkolenia z pierwszej pomocy składamy strażakom z OSP w Bańskiej Niżnej, którzy bardzo aktywnie włączyli się w nasze święto.

Dziękujemy także Łukaszowi Kowalowi z „Trial-show.pl” za mistrzowski pokaz rowerowy.

Podziękowania za ufundowanie atrakcyjnych nagród kierujemy do sponsorów, wśród których znaleźli się: Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień w Szaflarach, Gminne Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Szaflarach, Termy Chochołowskie, Spiska Kraina, Zadyma, „Sun & Snow wynajem apartamentów”, Zatorland i Teatr im. Witkacego w Zakopanem. Do organizacji Dnia Dziecka przyczynili się także: Samorząd Uczniowski, nauczyciele i dyrekcja szkoły.

Tekst: Renata Chrobak

Zdjęcia: Rafał Gąsior

 


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑