Aktualnosci

Published on 9 czerwca, 2022 | by Katarzyna

0

dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Bańskiej Wyżnej

,,Odczarować Kapryśnicę ‘’ –  Dzień Dziecka w Szkole Bańskiej Wyżnej.

  Wycieczka realizowana w ramach Kampanii „No Promil- No Problem” określonej w Gminnym Programie Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii w Szaflarach.

Uczniowie klasy IV- VIII postanowili Dzień Dziecka spędzić aktywnie. Zdecydowali się na wielkie wyzwanie – zdobyli tego dnia szczyt Babiej Góry.

Zebraliśmy się na placu szkolnym, następnie wybraliśmy się autokarem do Zawoi. Z Przełęczy Krowiarki ruszyliśmy w towarzystwie przewodnika Jana Bryniarskiego szlakiem na Babią Górę, zwaną Kapryśnicą. Chociaż trasa była wymagająca, wszyscy uczestnicy spisali się na medal i dzielnie wędrowali do celu. Mimo, iż pogoda była nieprzewidywalna, w tym miejscu świeciło  słońce i mogliśmy się cieszyć pięknymi widokami. Na szczycie góry mieliśmy czas na dłuższy odpoczynek oraz zebranie sił na dalszą drogę. Po odpoczynku udaliśmy się do schroniska na Markowych Szczawinach. Przed schroniskiem zorganizowaliśmy zabawy oraz rozgrywki międzyklasowe.

W przeciąganiu liny, najlepsza okazała się klasa VI, uczniowie tej klasy zostali nagrodzeni. Chociaż wszyscy pokonali już długą drogę, nie zabrakło nikomu energii podczas rozgrywek. Po zregenerowaniu się udaliśmy się w drogę powrotną do autokaru. Zmęczeni, ale usatysfakcjonowani wróciliśmy do szkoły. Naszą wycieczkę wspierał Urząd Gminy Szaflary w ramach kampanii „No Promil- No Problem” określonego w Gminnym Programie Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii. Otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 650 złotych, które pozwoliło nam promować zdrowy styl życia. Bardzo dziękujemy za wsparcie finansowe. Jesteśmy wdzięczni wszystkim opiekunom, oraz uczestnikom za wspaniałą zabawę.

Monika Pawlikowska


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑