Aktualnosci

Published on 14 czerwca, 2022 | by Katarzyna

0

Dzień Dziecka w szkole Podstawowej w Borze

Sprawozdanie z uroczystości Dnia Rodziny
w Szkole Podstawowej w Borze

            Dnia 6 czerwca odbyło się w naszej szkole wesołe, kolorowe i pełne emocji „Święto rodziny”. Było ono szczególnie ważne i oczekiwane gdyż w poprzednich latach jego organizację uniemożliwiła pandemia COVID-19.  A przecież rodzina to najwspanialsza komórka społeczna, a bliskie i serdeczne spotkania z nią, to podstawa funkcjonowania każdego człowieka.

Uroczystość rozpoczęła się od przywitania przybyłych gości przez Panią dyrektor Monikę Mroszczak – Gąsior. Najmłodsi uczniowie zaprezentowali występy artystyczne, recytowali wiersze, śpiewali piosenki, tańczyli. Starsze klasy przygotowały scenki humorystyczne, które wprawiły wszystkich  zebranych w dobry nastrój, zaśpiewali także piosenki poświęcone swoim mamom.

Kolejnym punktem programu była niespodzianka przygotowana przez rodziców dla dzieci. Chętni rodzice przeczytali wybrany przez siebie wiersz lub bajkę.

Następnie Pani Dyrektor wręczyła uczniom nagrody i dyplomy za udział w konkursach. Było ich kilka, m. in. „Dyktando w języku angielskim” oraz konkurs ekologiczny pt. „Dzień Ziemi”. Później dzieci otrzymały nagrody w konkursie bibliotecznym „Bajkostworek”.

Jako kolejny był konkurs „Z rodziną wspaniale”, do którego nagrody ufundowane były w ramach Kampanii „No Promil – No Problem”, określonego w Gminnym Programie Profilaktyki
i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

Miłą niespodzianką dla rodziców były samodzielnie przygotowane przez dzieci laurki
i upominki. Całość dopełnił słodki poczęstunek ufundowany przez radę rodziców.

Kalata Anna

Kołodziej Weronika


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑