Aktualnosci

Published on 8 czerwca, 2022 | by Katarzyna

0

Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Maruszynie Dolnej

1 czerwca 2022 roku w Szkole Podstawowej w Maruszynie Dolnej odbył się „Zdrowy i wesoły Dzień Dziecka”. Tego dnia uczniowie brali udział w zajęciach i zabawach w dwóch grupach wiekowych: grupa I- oddział przedszkolny i klasy od 1 do 3 oraz grupa II- klasy od 4 do 8.

Młodsza grupa rozpoczęła świętowanie od zabaw bieżnych i ruchowych na sali gimnastycznej. Pokonali trudny tor przeszkód, zbudowali piękne wieże z klocków gimnastycznych. Po zabawach ruchowych przyszedł czas na zajęcia w salach z wychowawcami. Panie przygotowały wiele atrakcji: malowanie twarzy, robienie tatuaży, gry planszowe i „zumba” dla dzieci. Każdy znalazł coś dla siebie.

Starsza grupa rozpoczęła dzień od rywalizacji między klasowych w quizie wiedzy związanym z profilaktyką uzależnień w ramach Kampanii NO PROMIL – NO PROBLEM.

Ranking wyników:

I miejsce – klasa 8

II miejsce – klasa 7

III miejsce – klasa 4

IV miejsce – klasa 6

Po quizie klasy miały za zadanie zaprojektować i wykonać plakaty na temat uzależnień. Ostatnią częścią imprezy klas starszych były rozgrywki sportowe – turniej siatkówki w grupach mieszanych oraz wybory uczeń „Naj…” w kategoriach:

– najmilszy uczeń – zwyciężył Daniel Karwaczka

– najmilsza uczennica – zwyciężyła Zuzanna Karwaczka

– najbardziej wysportowany uczeń – zwyciężył Kuba Will

– najbardziej wysportowana uczennica – zwyciężyła Magdalena Buńda

– najmądrzejszy uczeń – zwyciężył Maksymilian Walkosz

– najmądrzejsza uczennica – zwyciężyła Karolina Parzątka

Dzięki uzyskaniu środków finansowych z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii w Szaflarach na realizację zadań: organizacja imprezy „Dzień Dziecka – turnieje i rozgrywki sportowe w ramach Kampanii NO PROMIL – NO PROBLEM” – każda klasa otrzymała w prezencie upominki (gry planszowe, gry karciane, tatuaże, przybory do malowania twarzy). Ponadto Rada Rodziców w SP Maruszyna Dolna ufundowała dla wszystkich dzieci słodkie upominki.

Tekst: Maria Niedośpiał


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑