Aktualnosci

Published on 9 czerwca, 2022 | by Katarzyna

0

Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Maruszynie Górnej

Sprawozdanie z Dnia Dziecka w Maruszynie Górnej.

            W dniu 1.06.2022 zorganizowany został DZIEŃ DZIECKA dla całej szkoły podstawowej oraz przedszkolaków w Maruszynie Górnej. Dzieci z całej szkoły podzieliliśmy na dwie grupy przedszkolną i podstawówkę zamierzając zorganizować im dwa osobne wyjazdy – grupa młodsza do Małpiego Gaju do Nowego Targu , grupa starsza wycieczka górska na Stare Wierchy.

Po oszacowaniu kosztów wyjazdu na ok.121 dzieci dofinansowanie z Gminy Szaflary, które zostało nam przydzielone czyli 600 zł czyli ok. 5zł na dziecko zostało wykorzystane głównie na dojazd, jedzenie, napoje resztę kosztów sfinansowała rada rodziców .

Zaplanowano i zorganizowano wyjazd na salę zabaw z wieloma atrakcjami dla 41 dzieci przedszkolnych do Małpiego Gaju . Wyjazd ok . godz. 9 spod SP w Maruszynie Górnej busami do Nowego Targu . Na miejscu dzieci  bardzo dobrze się bawiły , miały zapewnioną przekąskę w postaci gofrów i napoje, po zabawie zostały podstawione busy , które zawiozły dzieci pod szkołę w Maruszynie.

Dla klas szkoły podstawowej od I-VIII  zorganizowano wycieczkę na Stare Wierchy od strony Obidowej, gdzie w akcji brało udział 80 dzieci , oraz 8 opiekunów. Wystartowaliśmy  busami spod szkoły o godzinie 8:00 w kierunki Obidowej, następnie wyruszyliśmy na szlak w stronę Starych Wierchów. Wycieczka była okazją do poszerzenia wiedzy przyrodniczej miała pozytywne aspekty zdrowotne, dzieci spędziły miło czas na świeżym powietrzu, grając w palanta, piłkę siatkową i inne gry i zabawy. Rozpalone zostało ognisko, było pieczenie kiełbasek. Wszystkie dzieci były zadowolone, powróciliśmy z wycieczki pod szkołę ok. 13:00.

Na boisku szkolnym zorganizowano kampanię społeczną NO PROMIL NO PROBLEM dla wszystkich dzieci mająca na celu edukować i wpływać na zmiany w postawach i zachowaniach społecznych przy okazji zostały rozdane balony i ulotki.

Tekst: Joanna Hajda


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑