Aktualnosci

Published on 7 czerwca, 2022 | by Katarzyna

0

Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Zaskalu

              Sprawozdanie z obchodów Dnia Dziecka w SP w Zaskalu.

Dnia 3 czerwca 2022 r., Rada Rodziców, przy współpracy Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień w Szaflarach, zorganizowała  obchody Dnia Dziecka w SP w Zaskalu. Impreza „Bawmy się razem” odbyła się w ramach Kampanii Społecznej „NO Promil-NO Problem”.

Uczniowie klas: 0-8 korzystali z różnych atrakcji. Były to: dmuchana zjeżdżalnia, malowanie twarzy, wykonywanie tatuaży i warkoczyków. O godzinie 11.00 odbył się pokaz strażacki w wykonaniu OSP z Zaskala. We wszystkich zabawach opiekę sprawowali wychowawcy. Animatorzy wspólnie z dziećmi przygotowali zabawy taneczne, puszczali kolorowe bańki mydlane i pomagali w układaniu figur z klocków. Aby uatrakcyjnić czas organizowano różne konkursy, za  które dzieci otrzymywały nagrody. W klasach:0-3 były to wyścigi rzędów w sali gimnastycznej. Głównymi nagrodami były piłki dla klasy. Starsi uczniowie rozegrali mecze klasowe  w piłkę siatkową i palanta. Nagrodami za te zawody były wejściówki do kręgielni w Szaflarach.

Odbył się też konkurs plastyczny, malowanie kredą na asfalcie   „Moja rodzina”. Nagrodą główną był Voucher do Parku Miniatur w Niedzicy.

W ramach wydarzenia nauczyciele bibliotekarze zorganizowali konkurs czytelniczy „Polecam innym to, co czytam”. Była to prezentacja książek przeczytanych przez uczniów.  Brały w nich udział uczennice kasy 4 i 5. Nad całością czuwali rodzice , którzy oferowali uczestnikom słodki poczęstunek.

Marta Bocheńska


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑