Aktualnosci

Published on 5 czerwca, 2017 | by Katarzyna

0

Dzień Dziecka w ZSPiG w Skrzypnem

ZDROWO I NA SPORTOWO – DZIEŃ DZIECKA W SKRZYPNEM

Dzień 1 czerwca na całym świecie obchodzony jest jako Międzynarodowy Dzień Dziecka.
W naszej szkole był to również niezwykły dzień. Dopisała nam pogoda, humor i energia do wyzwań i sprawdzenia swoich sił w różnych konkurencjach sportowych.

Tego dnia uczniowie w sposób szczególny zaangażowani byli w działania profilaktyczne zainspirowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Szaflarach. Wybrani  uczniowie klas IV,V i VI pod opieką Pani Anny Waluś przedstawili w sposób przystępny
i ciekawy przedstawienie poświęcone  zdrowemu trybowi  życia. W programie, który zaprezentowali, zwrócili uwagę na aktywny tryb życia, higienę – nie tylko ciała, ale i umysłu oraz wyrazili zdecydowany sprzeciw wobec wszelkich używek.  Uczniowie klas IV i V przygotowali krótkie prezentacje plakatów, które wykonywali pod opieką swoich wychowawców. Tematyka plakatów dotyczyła ukazania w jaki sposób alkohol wpływa na różne sfery w naszym życiu i jakie są konsekwencje nadmiernego spożywania alkoholu. Każdy z uczestników spotkania otrzymał upominek ufundowany przez Gminną Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Szaflarach.

Dzięki wielkiemu wsparciu  i zaangażowaniu Rady Rodziców każdy z uczniów otrzymał smaczne i zdrowe drugie śniadanie. W nawiązaniu do działań profilaktycznych prowadzonych w naszej szkole oczywiście nie zabrakło zdrowych przekąsek w postaci przepysznych owoców.

Po posiłku uczniowie klas I-III i oddziału przedszkolnego uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez wychowawczynie i organizowanych na terenie szkoły. Z kolei starsi uczniowie uczestniczyli w różnego rodzaju wycieczkach i brali udział w rozgrywkach sportowych.

W tym dniu postawiliśmy w naszej szkole na sport, aktywność fizyczną i zabawy ruchowe., Uczniowie mieli szansę przekonać się, że można spędzać wolny czas w miłej atmosferze i niezwykle ciekawie.

Mamy nadzieję, że ten najradośniejszy dla wszystkich dzieci dzień był dla wszystkich uczniów Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Św. Jadwigi Królowej w Skrzypnem udany i dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń.

Serdeczne słowa podziękowań i wdzięczności kierujemy do naszych Sponsorów – Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Szaflarach oraz Rady Rodziców ZSPiG w Skrzypnem za ufundowanie nagród, posiłków  i słodkości.


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑