Aktualnosci

Published on 27 czerwca, 2017 | by Katarzyna

0

Dzień Dziecka w ZSPiG w Szaflarach

Piknik rodzinny Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Szaflarach

 

10 czerwca na terenie Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Szaflarach odbył się III Piknik Rodzinny pod hasłami: „SKO to jest to” oraz „Umiem mówić nie”. Dzięki życzliwości miejscowych przedsiębiorców i ludzi prywatnych mogliśmy zaoferować mnóstwo atrakcji. W pikniku szkolnym wzięło udział ok. 500 osób.

Na scenie wystąpiło dwóch profesjonalistów akrobatycznych Paweł i Michał Bafia, wielokrotni mistrzowie Polski, prezentowali się również uczniowie naszej szkoły w pokazach akrobatycznych i przedstawieniach taneczno-muzycznych. Najmłodsi uczniowie zaprezentowali piosenki angielskie. Nie zabrakło również dzieci z przedszkola pw. Aniołów Stróżów oraz miejscowej scholi. Osoby chętne mogły też spróbować swoich sił w karaoke.

Obok sceny uczennice klasy II a gimn. prezentowały kronikę ostatnich roczników gimnazjum wykonaną w ramach projektu gimnazjalnego. W pobliżu ustawiony był namiot z loterią fantową, która cieszyła się ogromnym powodzeniem. Strażacy z miejscowej OSP zadbali, aby najmłodsi mogli wsiąść do wozu strażackiego, ubrać strój bojowy i choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwy strażak. Najbardziej jednak spodobała się naszym milusińskim kurtyna wodna jaką zafundowali na ochłodę wszystkim obecnym.

Każdy mógł sprawdzić jak utrzymuje równowagę chodząc po linie zawieszonej pół metra nad ziemią. Profesjonalny pokaz mogliśmy oglądać    w wykonaniu Kamila Klusia, który na linie zawieszonej 3 metry nad ziemią wykonywał prawdziwie cyrkowe akrobacje. Młodzi sportowcy sprawdzali się w różnorakich konkurencjach, m.in. przeciąganiu liny, rzut ringiem, turniej piłki nożnej, unihokej i innych.

Na stanowisku militarnym przygotowanym przez Radosława Morawskiego z Podhalańskiej Drużyny Strzeleckiej, można było ubrać bojowy strój żołnierski, wziąć do ręki prawdziwy karabin, zobaczyć różne rodzaje siatek maskujących. Dzieciom zaoferowaliśmy malowanie twarzy i zabawę na dmuchańcu, a najmłodsze dzieci mogły skorzystać z przejażdżki kucykiem.

Zorganizowany został również konkurs plastyczny.

Kto czuł się na siłach mógł zmierzyć się z własnymi lękami wspinając się na ściance wspinaczkowej obsługiwanej przez strażaków z OSP Bukowiny Tatrzańskiej.

Uczniowie Zespołu Szkół Hotelarskich i Turystycznych w Zakopanem wraz ze swym opiekunem Adrianem Zającem zaprezentowali roboty własnej konstrukcji, które jeździły i wykonywały proste polecenia.

Nie zapomnieliśmy również o potrzebujących i każdy chętny mógł oddać krew w punkcie krwiodawstwa.

Swoje usługi świadczył też salon fryzjerski „Jolka” z Szaflar. Można było poprosić  o wystrzałową fryzurę lub pokolorowanie włosów.

Gdy ktoś poczuł głód mógł zakupić bigos, kiełbaskę, gofry, moskale lub frytki. Na pyszne ciasta (upieczone przez rodziców) z kawą lub herbatą zapraszała „Kawiarenka pod parasolkami”. Nie zabrakło również popcornu, waty cukrowej i sorbetów. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników czuwała nasza obsługa medyczna (p. Jadwiga Jarząbek, p. Monika Orzeł)

Przedstawicielki Rady Rodziców przygotowały dla dzieci lody z okazji Dnia Dziecka.

Nagłe załamanie pogody, opady deszczu i burza zmusiły nas do przeniesienia się na halę sportową. Można było potańczyć „Zumbę” pod kierunkiem Małgorzaty Karpiel w takt skocznej muzyki, postępować lub obejrzeć pokaz akrobacji i występ „Kabatinek”.

Ostatnim punktem pikniku była wizyta gościa specjalnego – drużynowego mistrza świata w skokach narciarskich – Dawida Kubackiego, który rozlosował nagrody główne loterii fantowej.

Na zakończenie wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie i rozeszliśmy się do domów.

Zadanie zostało zrealizowane przy wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Szaflarach w ramach Kampanii
„No Promil – No Problem”.

Koordynatorzy: Kinga Krzysztofek i Radosław Fiedler.


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑