Aktualnosci

Published on 10 czerwca, 2015 | by Katarzyna

0

I Festyn Rodzinny „Wesoła Rodzina”

7-ego czerwca br. na boisku sportowym w Zaskalu odbył się I Festyn Rodzinny pod nazwą „Wesoła Rodzina”, zorganizowany przez Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” Gmina Szaflary. Bezalkoholowa impreza, której mottem była trzeźwość w rodzinach przyciągnęła rzesze mieszkańców, a także gości.

Na scenie wystąpili: „Mali Zaskalanie”, którzy jak zwykle nie sprawili zawodu i pomimo upału zaprezentowali taniec i śpiew góralski, Indianie z Boliwii – zespół Ahaju Fusion Bolivia, którzy wykonali swoje tradycyjne utwory boliwijskie ale także piosenki polskie, ochoczo zagrzewając publiczność do tańca, dzieci z przedszkola pod wezwaniem „Anioła Stróża” w Szaflarach, które przedstawiły program artystyczny, Aleksandra Lichaj z Zaskala, która swoim pięknym głosem zachwyciła publiczność, klub sportowy kobiet „FitMania” z Zaskala, który udowodnił, że można się bawić w każdym wieku i propagować ruch dla poprawy kondycji fizycznej, harcerze z Zaskala, a całą imprezę poprowadził wodzirej Zdzisław Salis.

Dla rodzin organizatorzy przewidzieli mnóstwo konkursów, między innymi: Dla całych rodzin: przenoszenie dzieci w worku, rzut beretem, robienie przysiadów z dziećmi na barana, a dla mam przyszywanie guzików na czas. Dzieci miały do wyboru rzucanie woreczkiem do celu, bieg z jajkiem, strzał na bramkę i różnego rodzaju wyścigi. Nie zabrakło też atrakcji takich jak ścianka wspinaczkowa udostępniona przez strażaków z Bukowiny Tatrzańskiej, przejazdy na kucykach od pana Wacka Cetery z Zaskala i dmuchana zjeżdżalnia. Trwała też loteria, do której ściągały tłumy dzieciaków. Przez cały czas trwania imprezy można było zakupić kiełbaski z grilla, watę cukrową i popcorn, a także poczęstować się ciastem domowej roboty, napojami zimnymi i gorącymi, a także jogurtami.

Jak zwykle można było liczyć na strażaków z OSP Zaskale pod dowództwem pana Jacka Króla, którzy pochwalili się sprawnością fizyczną i szybkością w rozkładaniu i montowaniu sprzętu i obficie podlali boisko Skalnych Zaskale, na którym w godzinach popołudniowych Skalni Zaskale rozegrali mecz wraz ze swoimi kolegami z grupy juniorów, wspaniale się przy tym bawiąc.

Impreza odbyła się pod patronatem Podhale Region.

Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” gmina Szaflary serdecznie dziękuje sponsorom, a także rodzicom licznie zaangażowanym w przygotowanie samego Festynu jak i jego przebieg.

 

Przewodnicząca ZDR „Trzy Plus”

Edyta Skowyra

DSCN2992 (Kopiowanie) DSCN3096 (Kopiowanie) DSCN3116 (Kopiowanie) DSCN3123 (Kopiowanie) DSCN3162 (Kopiowanie) DSCN3165 (Kopiowanie) DSCN3176 (Kopiowanie) DSCN3199 (Kopiowanie) DSCN3219 (Kopiowanie) DSCN3236 (Kopiowanie) DSCN3261 (Kopiowanie) DSCN3267 (Kopiowanie) DSCN3272 (Kopiowanie) DSCN3279 (Kopiowanie)


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑