Aktualnosci

Published on 23 kwietnia, 2024 | by Katarzyna

0

Kampania No Promil No Problem w SP w Bańskiej Niżnej

Sprawozdanie z realizacji działań w ramach kampanii „No Promil – No Problem” w Szkole Podstawowej

w Bańskiej Niżnej   – edycja XVI

Już kolejny raz uczniowie ze Szkoły Podstawowej  im. Św. Kazimierza Jagiellończyka  w Bańskiej Niżnej dołączyli do Kampanii Społecznej  „No Promil – No Problem”. XVI edycja odbyła się pod hasłem „ Miej odwagę żyć. Życie lubi bezpromilowe klimaty”. W tej ważnej społecznej akcji  uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, rodzice, strażacy z OSP z Bańskiej Niżnej oraz przedszkolaki. Głównym celem przeprowadzonych działań było ograniczenie liczby kierowców, którzy decydują się na jazdę, będąc pod wpływem alkoholu i innych substancji psychoaktywnych.

Uczniowie klas młodszych wzięli udział w zajęciach, które przeprowadzili wychowawcy według własnego pomysłu, a w klasach starszych nauczyciele korzystali z dostępnych scenariuszy Renaty Knez – autorki i współautorki wielu programów profilaktycznych. Dzieci wykonały gazetki tematyczne i plakaty. Założyły kąciki profilaktyczne, w których czytały bajki ,rymowanki i opowiadania. Układały zagadki, rebusy i krzyżówki. Prowadziły rozmowy z dorosłymi, korzystając z ułożonych pytań i zdobytej wiedzy na lekcjach. Także wzięły udział w konkursach związanych z tematyką kampanii. Wielu z nich zostało laureatami „nopromilowych konkursów”.

Nagrodzone prace plastyczne:

  • Wiktor Kowalczyk , Aleksandra Białońska – klasa druga oraz Zuzanna Murzańska – klasa pierwsza.

Nagrodzone prace literackie:

  • Paweł Szaflarski, Pola Kwak, Karol Słowakiewicz, Anita Cachro – klasa trzecia oraz Monika Staszel, Lena Wilkus, Nikola Wyroba, Wojciech Kołkowski, Martyna Staszel – klasa czwarta.

10 kwietnia 2024 roku odbył się happening –  wiosenny marsz trzeźwości pod hasłem „ Miej odwagę żyć. Życie lubi bezpromilowe klimaty”.  Dzieci skandowały hasła kampanii „No Promil – No Problem”, niosły baloniki i plakaty nawiązujące do trzeźwości i odpowiedzialności na drodze. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali strażacy z OSP w Bańskiej Niżnej.


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑