Aktualnosci

Published on 30 listopada, 2021 | by Katarzyna

0

Kampania No Promil No Problem w SP w Skrzypnem

W ramach akcji „No Promil – No Problem” w klasach 4 i 5 przeprowadzono na godzinach wychowawczych zgodnie z wytycznymi zawartymi w scenariuszu lekcje. Na początku przeprowadzona została zabawa integrująca grupę.

Uczniowie rozpoczęli zajęcia od przeanalizowania w grupach różnych sytuacji z życia, a następnie odpowiadali na pytanie „Czy według Nich osoba, o której mowa, wykazała się prawdziwą odwagą i dlaczego?”. Pojawiły się bardzo ciekawe uzasadnienia i przemyślenia. Uczniowie bardzo empatycznie odnieśli się do osób i ich historii opisanych w zadaniu. Następnie przeprowadzona została w klasie gra. Uczniowie w klasach poszukiwali kawałków puzzli z hasłem kampanii. Wskazówki zgodnie z instrukcją otrzymała każda z grup.  Zadanie okazało się dla uczniów bardzo interesujące i wzbudziło wiele pozytywnych emocji. Na końcu wszystkie grupy ułożyły hasło tegorocznej kampanii.

Na forum klasy, wspólnie zostało ono omówione. Uczniowie chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami. Opowiadali o swoich przygodach, które wymagały od nich odwagi.

Na koniec odbyła się ewaluacja. Uczniowie pozytywnie ocenili taką formę zajęć i stwierdzili, że najlepsza według nich była zabawa z poszukiwaniem hasła.

Za wspólną pracę i zaangażowanie podczas lekcji uczniowie otrzymali gadżety z tegorocznej kampanii No Promil – No Problem.


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑