Aktualnosci

Published on 26 listopada, 2021 | by Katarzyna

0

Kampania „No Promil No Problem” w SP w Szaflarach

W listopadzie 2021 trwała w naszej szkole Kampania Społeczna NO PROMIL – NO PROBLEM, której inicjatorem jest Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Solny Gwarek”.

W akcję włączyła się cała szkoła, a koordynatorem akcji został pedagog szkolny – pani Agnieszka Studentowicz – Jagoda, która w każdej klasie przeprowadziła pogadankę na temat – jak ważne jest zachowanie nopromilowe za kierownicą. Uświadamiała młodych ludzi, że mają prawo  zareagować, kiedy widzą, że ktoś pod wpływem alkoholu chce wsiąść za kierownicę i odjechać pojazdem.
W starszych klasach z pomocą wychowawców, przeprowadziła warsztaty profilaktyczne – „MINI PODCHODY W KLASIE” oraz „GRĘ TERENOWĄ”, podczas których uczniowie mięli odkryć hasło tegorocznej kampanii: „PRAWDZIWA ODWAGA LUBI BEZPROMILOWE KLIMATY”. Pani pedagog zachęcała również uczniów z klas 8 i 7, do podpisania deklaracji odpowiedzialnego pasażera. Wielu z nich podjęło się tego zadania. Również wszyscy nauczyciele szkoły, podpisali taką deklarację bez wahania. Każdy odważny pasażer dostał cukierka. Dodatkowo na korytarzu wisiała gazetka poświęcona tej akcji oraz materiały dotyczące konkursu indywidualnego i konkursu dla rodzin.

Dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi w przeprowadzeniu tej ważnej dla nas wszystkich akcji.

Agnieszka Studentowicz – Jagoda    


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑