Aktualnosci

Published on 30 listopada, 2021 | by Katarzyna

0

Kampania No Promil No Problem w SP w Zaskalu

W roku szkolnym 2021/22 nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w kampanii NO PROMIL NO PROBLEM. Uczniowie uczestniczyli w konkursie plastycznym na temat bezpiecznego zachowania na drodze. Do koordynatora szkolnego Marty Bocheńskiej wpłynęło kilkanaście prac, ale tylko cztery zakwalifikowały się do przekazania ich do Urzędu Gminy w Szaflarach. Były to prace uczniów z klas VII i VIII.

Wspierając akcję zespoły klasowe z klas I-III, a także klasy ,,0’’ również wykonały plakaty, które zostały rozwieszone w szkole. W klasach starszych uczniowie układali hasła dotyczące bezpiecznego, bo trzeźwego uczestnictwa w ruchu drogowym. Na godzinach wychowawczych uczniowie razem z wychowawcami rozmawiali o roli tych haseł. Zostały one również dołączone do plakatów, znajdujących się na terenie szkoły.

Uczennice klasy VI i VIII wykonały gazetki tematyczne, w których zwróciły uwagę na bezpieczne, bezpromilowe zachowanie kierowców na drodze. Na gazetkach znalazły się także informacje przedstawiające, do czego może doprowadzić bezmyślność pijanych kierowców, a także co należy robić aby każdy z uczestników ruchu drogowego był bezpieczny.

22 listopada Pani Dyrektor Renata Mozgowiec zaprosiła do szkoły funkcjonariuszy policji z Komendy Powiatowej w Nowym Targu. W spotkaniu z nimi uczestniczyli uczniowie klas IV-VIII. W tym dniu zorganizowano także akcję, która miała na celu rozpropagować kampanię NO PROMIL NO PROBLEM. Uczniowie w tym dniu nosili przypięte do ubrań logo kampanii. Kilka dni wcześniej na godzinach wychowawczych malowali szablony przygotowane przez panią Bogusławę Czyż. Aby przybliżyć dzieciom i młodzieży, jak ważne jest bezpromilowe bezpieczeństwo, na lekcjach godzin wychowawczych przeprowadzone zostały pogadanki z uwzględnieniem materiałów dostarczony przez GOPS w Szaflarach.

Zaskale 30.11.2021r.

mgr Marta Bocheńska


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑