Aktualnosci

Published on 21 listopada, 2016 | by Katarzyna

0

Kampania No Promil No Problem w Zaskalu

Kampania No promil – No problem ZSPiG w Zaskalu

W roku szkolnym 2016/2017 Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zaskalu po raz pierwszy brał udział w kampanii społecznej No Promil – No Problem. Akcja ta organizowana na terenie całej małopolski, ma na celu ograniczenie liczby osób, które pod wpływem środków psychoaktywnych prowadzą samochód. Jednym z głównych zadań kampanii, realizowanym szczególnie w szkołach, jest zmiana społecznego nastawienia wobec nietrzeźwych kierowców.

Cała społeczność szkolna mocno zaangażowała się w działania związane z tym trudnym i ważnym tematem. Podczas godzin do dyspozycji wychowawcy przeprowadzone zostały zajęcia profilaktyczne mające na celu podniesienie świadomości uczniów o tym jakie są skutki spożywania alkoholu i innych środków psychoaktywnych oraz jakie konsekwencje mogą być z nimi związane. W oparciu o scenariusze, przygotowane przez Organizatorów akcji, dzieci miały sposobność zapoznać się z daną tematyką w sposób przystępny, dostosowanych do ich wieku. Poruszono między innymi temat odpowiedzialności za dokonywanie własnych wyborów, współodpowiedzialności za to, co dzieje się w naszym środowisku społecznym oraz roli jaką pełni zaufanie w życiu każdego człowieka. Uczniowie dokładnie przeanalizowali materiały udostępnione przez Organizatorów kampanii, szczerze i otwarcie rozmawiali o rzeczywistości i o tym, co oni sami mogą w niej zmienić.

Uczniowie przygotowali wiele ciekawych prac plastycznych na temat odpowiedzialnego zachowania się, z których znaczna część została wysłana do Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych Solny Gwarek. Przygotowano również gazetkę zawierającą najważniejsze informacje i wybrane prace dzieci. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, tak więc z pewnością będziemy ją kontynuowali w kolejnych latach.

20161108_091400 20161108_091541 20161108_091656 20161108_091751 img_0865


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑