Aktualnosci

Published on 15 marca, 2023 | by Katarzyna

0

No Promil No Problem w Maruszynie Dolnej

XV edycja kampanii społecznej NO PROMIL-NO PROBLEM 

               W Szkole Podstawowej im. Św. Jana Kantego w Maruszynie Dolnej w ramach ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej „No Promil –  No Problem, odbył się cykl zajęć „NASZA RODZINA LUBI  BEZPROMILOWE KLIMATY,”. We wszystkich klasach przeprowadzono zajęcia, których głównym założeniem  było zwrócenie uwagi na ograniczenie liczby osób kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu lub środków odurzających oraz podkreślenie roli pasażerów i  innych osób, aby nie wahali się reagować w sytuacjach, gdy widzą, że za kierownicę wsiada nietrzeźwy.  Takie zachowanie pozwoli  zapobiec wielu wypadkom i ludzkim dramatom. Bardzo ważny jest  udział dzieci i młodzieży w tego rodzaju zajęciach, ponieważ  przekaz skierowany przez nie do kierowców – swoich rodziców ma dużo większe znaczenie. Zaangażowanie dzieci i młodzieży w akcje promujące działania  profilaktyczne będzie miał wpływ na kształtowanie postawy młodego człowieka w dorosłym życiu.

W ramach kampanii uczniowie szkoły wzięli również udział w konkursie plastycznym. Konkurs odbył się w trzech grupach wiekowych. Na poziomie etapu szkolnego w konkursie wzięło udział 49 uczniów. Szkolna komisja wybrała 9 najlepszych prac. Udział w kampanii  ma też na celu wzmocnienie pozytywnego wizerunku rodziny w przestrzeni publicznej. Uczniowie otrzymali również w ramach kampanii ulotki dla rodziców z cyklu „Bajki nopromilowe” i inne materiały promujące trzeźwe poruszanie się po drogach.

Cieszymy się z tego, że potrafimy i że warto podejmować wspólne działania, bo to właśnie dzięki nim przyczyniamy się do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach.

Koordynator projektu Anna Królczyk


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑