Aktualnosci

Published on 24 marca, 2023 | by Katarzyna

0

No Promil – No Problem w SP w Bańskiej Niżnej

Sprawozdanie z realizacji działań w ramach kampanii

„No promil – No problem” w Szkole Podstawowej w Bańskiej Niżnej

Jak co roku, uczniowie ze Szkoły Podstawowej  im. Św. Kazimierza Jagiellończyka w Bańskiej Niżnej wzięli udział w Kampanii Społecznej  „No promil – No problem”. W tej ważnej społecznej akcji  uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, rodzice, strażacy z OSP z Bańskiej Niżnej oraz przedszkolaki. Wyznaczone, wcześniej zaplanowane działania zrealizowane zostały w grudniu zeszłego roku i w styczniu tego roku.

27 stycznia 2023 roku na ulicach Bańskiej Niżnej odbył się happening – marsz trzeźwości pod hasłem „ Nasza rodzina lubi bezpromilowe klimaty”. Dzieci skandowały hasła „ Droga dla trzeźwych kierowców!”, „Piłeś? Nie jedź!”, „ Na drodze bezpromilowo!”, „Nasze rodziny lubią bezpromilowe klimaty!”. Niosły  transparenty i plakaty nawołujące do trzeźwości i odpowiedzialności na drodze, które wykonały pod kierunkiem wychowawców. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali strażacy z OSP.

Uczniowie i przedszkolaki wzięli udział  w profilaktycznych zajęciach. Przeprowadzili je wychowawcy wykorzystując scenariusze, otrzymane od szkolnego koordynatora projektu. Na szkolnym korytarzu dzieci z klas I -III pod opieką nauczycieli przygotowały tablicę tematyczną z informacją o tegorocznej kampanii „ No Promil – No Problem”. Dzieci także wykonały ciekawe prace konkursowe – plastyczne i literackie.

 


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑