Aktualnosci

Published on 27 marca, 2023 | by Katarzyna

0

No Promil – No Problem w SP w Skrzypnem

Uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami  hucznie przywitali wiosnę i wypędzili srogą zimę.

Dzień 21 marca uczniowie klas I-III rozpoczęli seansem filmowym, by później w marszu na rzecz trzeźwości wraz z transparentami i pod opieką czuwających nad bezpieczeństwem strażaków OSP Skrzypne udać się na plac remizy OSP. Wykrzykiwane hasła i aktywność dzieci miały na celu  promowanie akcji profilaktycznej „No promil – No Problem”. Była to doskonała okazja do zmiany społecznego nastawienia wobec nietrzeźwych kierowców – wzmocnienie u pasażerów gotowości do powstrzymywania pijanego kierowcy. Do akcji włączyli się również uczniowie klas IV-VI, którzy przygotowali plakaty o tematyce profilaktycznej.

Przy tej okazji strażacy ze Skrzypnego przypomnieli o ważnym zawodzie strażaka i roli strażaka ochotnika w dbałości o poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców. Pokazali wóz bojowy z pełnym wyposażeniem i co bardzo zadowoliło uczniów pozwolili poczuć siłę z jaką wydobywa się woda podczas akcji gaśniczej. Bardzo dziękujemy miejscowym strażakom za włączenie się do akcji „No Promil – No Problem” oraz wspieranie działalności szkoły.

Po zakończonym marszu przy słowach piosenek i ognisku oficjalnie została pożegnana zima, a słomiana „Marzanna” spłonęła by na dobre zażegnać srogą zimę.

Na zakończenie aktywnego dnia uczniowie włączyli się do akcji „Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa”. Wszyscy pokazali, że 21 marca dołączamy do Zespołu Kolorowych Skarpetek  i wspieramy osoby z syndromem Zespołu Downa. Akcja ta, ma na celu przełamywanie stereotypów związanych z wadą genetyczną. Skarpetki były w kropki, w paski, za kolano lub tuż przy kostce, z różnych niepasujących do siebie par, symbolizując różnorodność genetyczną.


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑