Aktualnosci

Published on 21 stycznia, 2021 | by Katarzyna

0

Podsumowanie Kampanii „No Promil – No Problem” w Gminie Szaflary w 2020 roku

Podsumowanie Kampanii społecznej „No Promil – No Problem” w Gminie Szaflary

W dniu 28 grudnia 2020r. Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Szaflarach podsumowała działania realizowane w ramach Kampanii Społecznej „No Promil – No Problem” w 2020 roku. W Urzędzie Gminy Szaflary przygotowano tablicę tematyczną z informacjami o Kampanii, a w działania zaangażowało się sześć szkół z terenu gminy, tj.

  • Szkoła Podstawowa w Bańskiej Niżnej
  • Szkoła Podstawowa w Skrzypnem
  • Szkoła Podstawowa w Maruszynie Dolnej
  • Szkoła Podstawowa w Maruszynie Górnej
  • Szkoła Podstawowa w Zaskalu
  • Szkoła Podstawowa w Borze.

W 2020 roku w Gminie Szaflary działania w ramach Kampanii były bardzo okrojone z uwagi na panującą pandemię koronawirusa. Wszystkie działania były prowadzone w obrębie szkoły, nie przeprowadzano marszów ani happeningów, natomiast zaangażowane w nie były oprócz uczniów i nauczycieli również całe rodziny, poprzez udział w konkursie oraz dystrybucji materiałów „No-promilowych”. Uczniowie chętnie podpisywali Deklaracje Odpowiedzialnego Pasażera obiecując, że dołożą wszelkich starań, aby nie dopuścić nietrzeźwego kierowcy do prowadzenia pojazdu.

Dzieci chętnie wzięły udział w konkursach plastycznym i literackim oraz we wszystkich innych działaniach organizowanych w szkole. Prace konkursowe zostały wysłane do organizatora Kampanii do Wieliczki i kolejny raz okazało się, że w naszej Gminie mamy wiele talentów. Trzy nagrody specjalne powędrowały do rodzin z Bańskiej Niżnej, również uczniowie z tej miejscowości, którzy pracowali pod czujnym okiem swoich nauczycielek otrzymali szereg wyróżnień.

Organizatorzy uhonorowali laureatów nagrodami, które wręczyła im Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bańskiej Niżnej – Pani Jolanta Stolarczyk.

 

Wszystkie działania podejmowane przez uczniów z naszych szkół, ich rodziców i nauczycieli zasługiwały na pochwałę, a opiekunom należą się serdeczne podziękowania za tak szybkie i sprawne przygotowanie i przeprowadzenie akcji.

Poniżej podajemy link do podsumowania Kampanii przez organizatora.

RAPORT-NO-PROMIL-2020

 

 

 

 

 

 


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑