Aktualnosci

Published on 12 grudnia, 2016 | by Katarzyna

0

Projekt „Ciąża bez alkoholu”

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Szaflarach już po raz drugi we współpracy z Położną z Samodzielnego Publicznego Gminnego Ośrodka Zdrowia w Szaflarach – Panią Barbarą Bienias zrealizowała projekt w klasach III gimnazjum we wszystkich Szkołach na terenie Gminy Szaflary mający na celu upowszechnianie wiedzy o konieczności zachowania całkowitej abstynencji przez kobiety w ciąży, jak również informacji jakie skutki wywiera alkohol na płód oraz o tym, jak pomóc dziecku z FAS/FASD.

Przy pomocy materiałów edukacyjnych w postaci ulotek, plakatów i folderów na temat: „Nie piję alkoholu w ciąży, chronię dziecko przed FASD”, „W ciąży mądrze decyduję o przyszłości dziecka – nie piję alkoholu, nie palę papierosów” Pani Barbara w ciekawy i profesjonalny sposób przedstawiła problem, ukazując skutki wypicia już nawet jednej dawki alkoholu na płód.

Ogółem z prelekcji skorzystało 105 uczniów. Projekt ten cieszył się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży, która nie wahała się zadawać trudnych pytań na nurtujące ją problemy. Wszystkim dyrektorom, nauczycielom, a szczególnie Pani Barbarze Bienias dziękuję.

Katarzyna Sowa

Pełnomocnik Wójta ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

                     logo_ciaza_bez_alkoholu_granat  ulotki-profilaktyczne-plakat-profilaktyczny-fasd


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑