Aktualnosci

Published on 15 lutego, 2023 | by Katarzyna

0

Sprawozdanie z działalności świetlicy w SP w Bańskiej Niżnej

Informacja z działalności pracy „Świetlicy” w Szkole Podstawowej w Bańskiej Niżnej

            W 2022 roku w ramach pracy „Świetlicy środowiskowej„ prowadzone były zajęcia: Sportsmenów oraz koła: malarstwa na szkle, plastyczne i filatelistyczne.

W ramach zajęć „Koła Sportsmenów” odbyło się kilka zajęć w formie pozalekcyjnej. Były to wyjazdy do Parku Miejskiego w Nowym Targu, gdzie uczniowie doskonalili jazdę na rolkach i hulajnogach w skateparku i na torze. Zorganizowany był również Mikołajkowy turniej tenisa stołowego dla klas IV-VI i VII-VIII. Jak co roku była spora grupa uczniów zaangażowanych w zajęcia.

Głównym celem zajęć plastycznych było rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej , indywidualnych zdolności twórczych uczniów, ich wyobraźni oraz kreatywności. Dzięki spotkaniom dzieci miały okazję nauczyć się współpracy i ścieśnić więź w grupie.

Dzieci uczyły się planować swoją pracę poprzez projektowanie dekoracji do klas, korytarzy szkolnych. Brały również udział w konkursach oraz uczestniczyły w przygotowaniach Szkolnego Kiermaszu Świątecznego. W zajęciach brało udział 9 dzieci.

W ramach malarstwa na szkle dzieci przygotowały obrazki na kiermasz bożonarodzeniowy. Zapoznały się z techniką malowania na szkle, tradycjami bożonarodzeniowymi. Namalowały aniołki, szopkę, choinkę itp. Zajęcia te sprawiały dzieciom wiele radości. Uczestniczyło w nich 10 dzieci.

Na zajęcia koła filatelistycznego regularnie uczęszczało 7 uczestników. Dzieci poznawały historię znaczka oraz poczty. Przygotowywały się do 60. Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Filatelistycznego „Iława w krainie Warmii i Mazur”. W etapie małopolskim uczennica SP w Bańskiej Niżnej zajęła I miejsce w grupie wiekowej klas 1-5, a w grupie wiekowej klas 6-8  chłopak zajął 2 miejsce. Oboje reprezentowali Małopolskę na etapie ogólnopolskim, gdzie każde z nich zajęło 1 miejsce.

Dzięki środkom pozyskanym z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych mogliśmy zakupić potrzebne materiały i przybory, które zostały wykorzystane w trakcie realizacji naszych zajęć. Dziękujemy Komisji za pomoc w realizacji zaplanowanych zadań oraz za to, że pomogliście Państwo odnieść tak duży sukces filatelistyczny. Więcej informacji oraz zdjęcie można zobaczyć pod linkiem:  https://szaflary.pl/ogolnopolski-sukces-filatelistow-z-banskiej/

 

 


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑