Aktualnosci no image

Published on 17 stycznia, 2013 | by Katarzyna

0

Święty Mikołaj w Gminie Szaflary

Przed wielu laty , w niewielkiej krainie ,
żył sobie człowiek, który do dziś słynie .
Był on biskupem , w niebogatym mieście
i służył Bogu całym sobą wreszcie .
Kim był ten kapłan ? wszyscy pewno wiecie !
To Święty Mikołaj biegnący po świecie .
Dobrocią swoją zasłynął wokoło
i gdy do nas przyjdzie będzie nam wesoło .
Bo ten wielki człowiek nie szczędził trudu ,
by radość przynieść dzieciom wszystkich ludów .

W czwartek – 6 grudnia odbyła się sympatyczna impreza w budynku Urzędu Gminy w Szaflarach. W imprezie  udział wzięło ponad 100 dzieci ze wszystkich miejscowości należących do naszej Gminy. Dzięki  zaradności i przebiegłości uczniów z Bańskiej Niżnej nie udało się przebierańcom – „fałszywym Mikołajom” opanować głównej gminnej imprezy Mikołajkowej, organizowanej przez ludzi dobrej woli, chętnych do obdarowywania innych na czele z  prawdziwym Świętym Mikołajem. Zdemaskowani przebierańcy publicznie zostali skarceni za złe zamiary, a dzieci miały okazję wymyślać dla nich kary.

Wójt – Stanisław Ślimak powitał dzieci wraz z ich rodzicami  i zapewnił,  że jeśli były grzeczne cały 2012 rok to na pewno zostaną obdarowane przez gościa z niebios – świętego Mikołaja. W ramach sympatycznej imprezy Mikołaj zaproponował dzieciom dwie inscenizacje bajek o wielkiej roli  miłości w życiu każdego człowieka. Prosił, aby nie odrzucać miłości, gdyż odrzucając miłość innych sami będziemy nieszczęśliwi.  Uczniowie z Bańskiej Niżnej pod opieką Pana Bieleckiego swoim występem podarowały wspaniały dar dla duszy. Po bardzo ciekawym wstępie  dzieci zostały obdarowane rzeczowymi upominkami. Mikołaj wręczał paczki, a dzieci odwzajemniały się uśmiechem, rozmową i podziękowaniami. Dzieci chętnie pozowały do zdjęć ze świętym Mikołajem.

W pakowaniu  i dostarczaniu  ciężkich paczek pomagali Mikołajowi członkowie gminnej Komisji RPA i pracownicy GOPS w Szaflarach. Środki finansowe na organizację imprezy pochodziły z funduszu Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Szaflarach.

Szczególnie serdecznie dziękujemy Pani dyrektor Zespołu Szkoły Podstawowej
i Gimnazjum w Bańskiej Niżnej, jej wychowankom i nauczycielom za uświetnienie imprezy. Dziękujemy wszystkim tym, którzy znajdują czas i pomysł, aby móc innym coś podarować.

Życzymy wspaniałego Nowego 2013 Roku  bez objawów kryzysu w zdrowiu i w kieszeni.

Organizatorzy

Tagi: , ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑