Aktualnosci

Published on 3 lipca, 2019 | by Katarzyna

0

V Festyn Rodzinny w Zaskalu

V Festyn Rodzinny „Wesoła Rodzina” zorganizowanej przez Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” Gmina Szaflary w ramach Kampanii „No Promil – No Problem”.

23-ego czerwca br. na boisku sportowym w Zaskalu odbył się V Festyn Rodzinny pod nazwą „Wesoła Rodzina”, zorganizowany przez Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” Gmina Szaflary. Bezalkoholowa impreza odbywająca się w ramach Kampanii „No Promil No Problem”, której mottem była trzeźwość w rodzinach, a celem integracja środowiska lokalnego oraz dzieci i rodziców, przyciągnęła rzesze mieszkańców, a także gości.

Na scenie wystąpiły: dzieci z zespołu regionalnego „Mali Zaskalanie” działającego przy ZSPiG w Zaskalu, pod czujnym okiem instruktorów: Anny Mrowcy oraz Marcina Fatli, które zachwyciły wszystkich swoim śpiewem i tańcem, dzieci z przedszkola pod wezwaniem „Anioła Stróża” w Szaflarach na które zawsze możemy liczyć, a w tym roku również ich rodzice z wspaniałym przedstawieniem „Wyrosła rzepka…”, niezawodne wokalistki: Ola Lichaj i Sandra Zagórska, które swoim pięknym głosem zachwyciły publiczność, a także przebywająca na wakacjach u rodziny Kelly Stanek, na co dzień mieszkająca w Grecji. Kolejny raz z programem muzyczno – wokalnym zaprezentowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Zaskalu, grający w utworzonym przez siebie zespole „Labanda”, którzy ćwiczą pod czujnym okiem Pana Urzędowskiego, udowadniając, że w Zaskalu nie brakuje talentów. Wielką atrakcją festynu ponownie  okazał się występ Kabaretu Marusynianki, które swoim występem zachwyciły i rozbawiły publiczność, zbierając zasłużone brawa, a także skecze w wykonaniu gimnazjalistów i absolwentów szkoły z grupy teatralnej „Na Maxa” z Szaflar, pod czujnym okiem siostry Renaty Janeczko, świetnie parodiując znanych kabarecistów. Na koniec wystąpił nasz niezawodny zespół WARASY, przy muzyce którego bawili się tak mali jak i dorośli uczestnicy festynu.

Kolejny raz wielką niespodzianką okazała się nagroda główna ufundowana przez Ośrodek Szkolenia Kierowców LUZ z Zakopanego, a był nią bezpłatny kurs prawa jazdy kat. A. Loteria cieszyła się powodzeniem, uczestnicy Festynu chętnie kupowali na nią losy, a szczęśliwa zwyciężczyni nie kryła szczęścia z wygranej.

Jak zwykle można było liczyć na strażaków z OSP Zaskale, których w tym roku wsparła grupa strażaków z PSP w Nowym Targu, którzy pochwalili się sprawnością fizyczną i zaprezentowali akcję gaśniczą, a także wozy strażackie, w których każde dziecko mogło sobie zrobić zdjęcie. Równolegle do występów rozgrywany był mecz przez piłkarzy z Klubu sportowego Skalni Zaskale seniorzy kontra  juniorzy i to w wykonaniu żeńskim jak i męskim, wspaniale się przy tym bawiąc.

Dla rodzin organizatorzy przewidzieli mnóstwo konkursów z cennymi nagrodami, między innymi: Dla całych rodzin: przenoszenie dzieci w worku, trójnóg, rzut beretem, robienie przysiadów z dziećmi na barana, rysowanie kolorową kredą, a dla mam przyszywanie guzików na czas. Dzieci miały do wyboru bieg z jajkiem i różnego rodzaju wyścigi. Wielkim zainteresowaniem cieszył się konkurs taniec na gazecie, na który dzieci czekały prawie do samego końca.

Nie zabrakło też atrakcji takich jak dmuchana zjeżdżalnia i kule wodne od Pana Stanisława Kozika z okolicy Łącka. Trwała też loteria, do której ściągały tłumy dzieciaków. Przez cały czas trwania imprezy można było zakupić kiełbaski z grilla, watę cukrową i popcorn, a także poczęstować się ciastem domowej roboty, napojami zimnymi i słodkościami.

Po raz kolejny impreza okazała się strzałem w dziesiątkę, przyciągnęła rzesze rodzin z dziećmi, które długo jeszcze będą wspominać wspaniałą zabawę. Miło nam było gościć Prezesa Małopolskiego Oddziału ZDR Trzy Plus Pawła Dziubka wraz z rodziną, Wójta Gminy Szaflary – Rafała Szkaradzińskiego, radnych oraz wszystkich mieszkańców i gości.

Całkowity dochód z Festynu został przekazany na pomoc misyjną dla dzieci z krajów trzeciego świata.

Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” gmina Szaflary serdecznie dziękuje sponsorom, bez których nie byłoby tak wspaniałej zabawy, a także rodzicom, niekoniecznie zrzeszonym w ZDR, ale równie mocno  zaangażowanym w przygotowanie samego Festynu jak i jego przebieg.

Główni sponsorzy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUZ z Zakopanego

Gmina Szaflary – Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Szaflarach oraz Gminne Centrum Kultury, Promocji i Turystyki z Szaflar

Pozostali sponsorzy

Stanisław Grzęda – Firma GRZĘDA z Zaskala, Karczma Pizzeria „Przy Moście” z Szaflar, Firma Pakfol o/Nowy Targ, Halina i Julian Buroń z Zaskala, Paweł Mrowca – „Wszystko dla gołębi” z Zaskala, Małgorzata Lichaj z Szaflar, Anna Kalińska z Szaflar, Jolanta Białoń Lis z Zaskala, Józefa Białoń z Zaskala, Ksiądz Tomasz Białoń, Krzysztof i Katarzyna Sikoń z Zaskala, Danuta Bafia z Zaskala, Jolanta i Ryszard Głąb z Zaskala, Katarzyna i Piotr Sowa z Zaskala, Grażyna Pawlikowska z Zaskala, Ryszard Mazur z Nowego Targu, Mieczysław Furczoń – Karczma ZADYMA z Szaflar, Ksiądz Proboszcz Ryszard Gaweł, Firma „Lux System” Józef Poniedziałek z Zaskala, Marta i Adam Ścisłowicz z Zaskala, Adam i Sławomir Waras – Zespół muzyczny WARASY z Zaskala, Firma WS MEDIA z Zaskala, Termy Szaflary z Szaflar, American Dream z Zaskala, Salon Fryzjerski M.M. Ewelina Pańszczyk z Zaskala, Józef Kocańda – Sklep Wielobranżowy w Zaskalu, Zbigniew Szczepaniak – Sklep DAZBI  z Zaskala, Maria Zagórska z Szaflar, Gorący Potok z Szaflar, Magdalena Dybczyk z Zaskala, Agnieszka i Piotr Japoł z Zaskala, Agnieszka Żarnecka – Nowaczyk z Nowego Targu, „KUBRACZEK” Firma odzieżowa Marzena Kuros, F.P. LEATHER Franciszek Pęksa, F.H. Sylwia – Małgorzata Racławska Nowy Targ, „HAFT FASHION” Jadwiga Trebunia z Szaflar, Piotr i Anna Kubicz z Zaskala, „ECO  FLORES” z Nowego Targu, Firma SOKOŁÓW i jej przedstawiciel handlowy – Krzysztof Kęska, Krzysztof Bartoszek z Zaskala, Bogdan i Małgorzata Janowscy z Zaskala, Aneta i Krzysztof Kalata- Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe KAL-TRANS z Szaflar, Anna Gałdyn z Szaflar, Barbara i Marcin Skiba z Zaskala, Anna Jachymiak z Zaskala, Monika i Janusz Jurzec z Szaflar, Andrzej Tylka – Sołtys Wsi Zaskale, Klub sportowy „Skalni Zaskale”, Krystyna Mrugała z Zaskala, Wacław Cetera z Zaskala, Krystyna Janowska z Chicago

 

Zastępca Przewodniczącej ZDR „Trzy Plus”

Grażyna Pawlikowska


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑