Aktualnosci

Published on 18 czerwca, 2019 | by Katarzyna

0

Warsztaty „Język dobra czy język zła – którego używasz?”

„Język dobra czy język zła”

Dnia 27.05.2019 w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne prowadzone przez doświadczonych profilaktyków z Fundacji Wspomagającej Wychowanie „Archezja”.  W programie wzięli udział uczniowie klas IV – VIII oraz nauczyciele.

Celem programu było wzmocnienie czynników chroniących uczniów przed gamą zagrożeń. W czasie spotkania została zwrócona uwaga na zagrożenia związane z nadmiernym używaniem komputera i Internetu (brak kontroli czasu spędzanego przed komputerem, izolacji społecznej w normalnych kontaktach, zatraceniu się w świecie wirtualnym itp.).

Uczniowie aktywnie brali udział w programie, byli zainteresowani tematyką zajęć, chętnie odpowiadali na najróżniejsze pytania.  Mówiliśmy o trzech magicznych słowach: proszę, dziękuję i przepraszam. Nauczyliśmy się, kiedy używać tych słów. Na koniec panie włączyły nam film pt. ”Cyrk Motyli”, który miał nam uświadomić poważny problem, jakim jest brak akceptacji samego siebie oraz brak poczucia własnej wartości. Pokrótce omówiliśmy sobie ten film. Niektórych z nas bardzo on wzruszył.

Warsztaty nauczyły nas, jakiego języka najlepiej używać. Uczniom się bardzo podobało. Widać to było chociażby po ich chętnym odpowiadaniu na pytania i minach, gdy wychodzili z klasy.

Program został sfinansowany przez Urząd Gminy w Szaflarach w ramach realizacji Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Relacja: Oliwia Cisoń klasa VII

 


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑