Aktualnosci

Published on 2 grudnia, 2021 | by Katarzyna

0

Warsztaty profilaktyczne „Język dobra czy język zła – którego używasz?”

W dniach 29 i 30 listopada 2021r. w Szkołach Podstawowych w Borze, Maruszynie Dolnej, Zaskalu oraz Skrzypnem odbyły się warsztaty profilaktyczne pn. „Język dobra czy język zła, którego używasz?” prowadzone przez doświadczonych profilaktyków z Fundacji Wspomagającej Wychowanie „Archezja”.  W programie wzięli udział uczniowie klas IV – VIII oraz nauczyciele. Łącznie ze wszystkich szkół wzięło udział 139 uczniów.

Program inicjuje i wzmacnia refleksyjność wśród uczestników. Największy nacisk w programie wywierany jest  na inicjowanie rozwoju sfery motywacji do dobrego działania. Główne wartości, na których program jest zbudowany to: prawda, miłość i wolność.

Celem przeprowadzonych warsztatów było wzmocnienie czynników chroniących uczniów przed gamą zagrożeń. W czasie spotkania została zwrócona uwaga na zagrożenia związane z nadmiernym używaniem komputera i Internetu (brak kontroli czasu spędzanego przed komputerem, izolacji społecznej w normalnych kontaktach, zatraceniu się w świecie wirtualnym itp.).

Uczniowie aktywnie brali udział w programie, byli zainteresowani tematyką zajęć, chętnie odpowiadali na najróżniejsze pytania. Mówiono o trzech magicznych słowach: proszę, dziękuję i przepraszam, prowadzący w interesujący sposób wyjaśnili kim tak naprawdę jest człowiek i omówili każdą ze sfer z nim związaną, tj. ciało, umysł, duch, emocje i relacje.

Na koniec uczniowie oglądnęli film pt. ”Cyrk Motyli”, który miał im uświadomić poważny problem, jakim jest brak akceptacji samego siebie oraz brak poczucia własnej wartości. Pokrótce omówiono ten film. Niektórych bardzo on wzruszył.

Warsztaty nauczyły dzieci, jakiego języka najlepiej używać. Uczniom się bardzo podobało.

 


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑