Aktualnosci

Published on 30 listopada, 2021 | by Katarzyna

0

Warsztaty profilaktyczne „Język dobra czy język zła – którego używasz?”

„Język dobra, czy język zła- którego używasz?”

Dnia 29.11.2021 w Szkole w Maruszynie Dolnej odbyły się warsztaty profilaktyczne pn. „Język dobra, czy język zła- którego używasz?”. Zostały one przeprowadzone przez doświadczonych profilaktyków z Fundacji Wspomagającej Wychowanie „Archezja”.  W programie wzięli udział uczniowie klas IV – VIII oraz nauczyciele.

Spotkanie było podzielone na 2 części. Podczas pierwszej z nich każdy z obecnych uczniów miał możliwość przedstawienia się oraz powiedzenia w czym jest dobry, a następnie wspólnie z profilaktykami wyjaśnili kim tak naprawdę jest człowiek i omówili każdą ze sfer z nim związaną, tj. ciało, umysł, duch, emocje i relacje. W drugiej części uczniowie obejrzeli film pt. „Cyrk motyli”, który był podstawą do dyskusji na temat poczucia własnej wartości, pokonywania słabości, akceptowania odmienności i poszukiwania dobra w każdym człowieku.

Zaangażowanie uczniów w warsztaty można było zauważyć na podstawie tego jak chętnie odpowiadali na pytania i brali udział w dyskusjach. Z całą pewnością nasi uczniowie teraz już wiedzą, którego języka powinni używać na co dzień.


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑