Aktualnosci no image

Published on 20 marca, 2023 | by Katarzyna

0

Warsztaty profilaktyczne okiem uczniów i nauczycieli w SP w Bańskiej Niżnej

Warsztaty „Pamięć absolutna”

W dniu 9 marca uczniowie klasy V i VI wzięli udział w dwugodzinnych warsztatach prowadzonych przez p. Artura Tebienia – terapeutę uzależnień i specjalistę pomocy psychologicznej.

Na samym początku gość przedstawił plan warsztatów i szybko nawiązał przyjazny kontakt z uczestnikami. Bezpośredniość i poczucie humoru sprawiły, że uczniowie z zaangażowaniem brali udział w kolejnych ćwiczeniach i zadaniach. Prowadzący poruszył kilka tematów, zaczynając od korzystania z mediów społecznościowych oraz gier komputerowych i podkreślając niebezpieczeństwa, które wynikają z nadmiernego zaangażowania w świat wirtualny.

W drugiej części warsztatów p. Tebień przedstawił uczniom metodę szybszego zapamiętywania dat w oparciu o skojarzenia. Uczniowie pochodzili do tablicy i rysowali, z czym kojarzą im się kolejne cyfry, a następnie tworzyli daty przy pomocy rysunków. W ostatniej części warsztatów prowadzący ułożył figurę ze sznurka, a każdy uczestnik spotkania miał odpowiedzieć na pytanie, co widzi, nie powtarzając wcześniej podanego przykładu.

Warsztaty spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników, którzy wzięli w nich aktywny udział i wyrazili zadowolenie zarówno z formy, jak i treści spotkania.

Renata Chrobak, Krzysztof Cierniak

 


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑