Aktualnosci

Published on 16 marca, 2023 | by Katarzyna

0

Warsztaty profilaktyczne w SP w Szaflarach okiem uczniów i nauczycieli

Warsztaty profilaktyczne „Tolerancja i szacunek to mój wizerunek”

Dnia 9 marca klasa 7 a wzięła udział w warsztatach profilaktycznych. Spotkanie prowadził pan Artur- psycholog w nawiązaniu do treści zawartych w Programie wychowawczo-profilaktycznym szkoły. Prowadzący za pomocą różnych przykładów z życia wyjaśnił uczniom, na czym polega różnica między tolerancją i szacunkiem. Uczniowie pracując w grupach mieli, po zapoznaniu się z sytuacją, określić emocje i uczucia sprawców oraz ofiar przedstawionego zdarzenia. Po prezentacji pracy grup wspólnie wypracowano właściwe rozwiązanie. Prowadzący poinformował uczniów o skutkach złego postępowania oraz podał przykłady zachowań, jak uniknąć udziału w takich sytuacjach.

Zajęcia odbywały się w przyjaznej i życzliwej atmosferze. Uczniowie początkowo byli nieśmiali, ale szybko przełamali tę barierę, co skutkowało ich aktywnym udziałem w warsztatach.

Mariola Pajerska

 

Warsztaty profilaktyczne: „Przyjazna zabawa to dobra sprawa”.

Dnia 9 marca klasa 2b wzięła udział w bardzo ciekawych warsztatach edukacyjnych prowadzonych przez psychologa pana Artura. Dowiedzieliśmy się tam czym jest agresja, co ją wywołuje, jak sobie możemy z nią radzić oraz do czego doprowadza nieumiejętność radzenia sobie z nią. Uczyliśmy się przez zabawę pozytywnego nastawienia do siebie i otoczenia, poznaliśmy prawo do własnego spostrzegania otoczenia. Przez kalambury dzieci pokazywały przeróżne emocje, które trzeba było odczytać i nazwać. Pokazano nam również, jak radzić sobie w sytuacjach stresowych i do kogo udać się po pomoc.  Po spotkaniu dzieci lepiej umieją nazywać i kontrolować swoje emocje. Każde dziecko wyszło z zajęć uśmiechnięte z nagrodą w postaci naklejki za aktywny udział.

Uczniowie klasy 2b z wychowawczynią Małgorzatą Stramą

 


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑