Aktualnosci

Published on 13 kwietnia, 2016 | by Katarzyna

0

Warsztaty profilaktyczne w ZSPiG w Maruszynie Dolnej

W dniu 30 marca br. w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Maruszynie Dolnej przeprowadzono warsztat pt. „Bunt to grunt”, przeznaczony dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej, w którym wzięło udział 35 osób. Warsztat ten poświęcony był buntowi młodzieńczemu.

„Młodzieńczy bunt to etap, przez który przechodzi większość nastolatków. Na jego nasilenie mogą mieć wpływ nieprawidłowe relacje w rodzinie, gdzie młodzież odrzuca wartości wpajane w dzieciństwie, szukając innych rozwiązań, które uznają za lepsze. Wbrew pozorom jest to normalny okres w życiu nastolatka, jednak niewłaściwie ukierunkowany niesie ze sobą ryzyko wielu niebezpieczeństw”. Podczas warsztatu uczniowie dowiedzieli się właśnie, że bunt to naturalny i czasem bardzo twórczy sposób zachowania. Ważne jednak, by forma jaką przybiera nie była dla nich groźna i destruktywna, tak, by z okresu młodzieńczego buntu wejść w dorosłość zwycięsko.

Pełnomocnik Wójta ds. RPA

Katarzyna Sowa

 

 

Przeprowadzone zajęcia nosiły nazwę „Bunt to grunt”. Uczestniczyły w nim klasy od IV-VI. Pani prowadząca wymyślała różne zabawy z piłką i balonikiem. Naszym zdaniem warsztaty te były przeprowadzone w bardzo miłych i kulturalnych warunkach. Chciałybyśmy, aby w naszej szkole przeprowadzano więcej takich zajęć.

Uczennice klasy VI

IMG_0865 IMG_0866 IMG_0867 IMG_0868


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑