Published on 24 października, 2019 | by Katarzyna

Warsztaty Wen Do

W dniach 22.10.2019r. – 23.10.2019r. w Gminie Szaflary z inicjatywy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, przy współpracy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej odbyły się warsztaty budowania pewności siebie, asertywności i samoobrony dla kobiet WenDo. Poprowadziła je Pani Katarzyna Żeglicka – certyfikowana trenerka WenDo.

12-godzinne zajęcia prowadzone były metodą warsztatową, z nastawieniem na przekazywanie praktycznych umiejętności z zakresu samoobrony przed atakiem fizycznym (kopnięcia, ciosy, uwolnienia) oraz zachowań asertywnych.

W warsztatach wzięły udział cztery panie z terenu Gminy Szaflary, które aktywnie brały udział w zajęciach, nauczyły się nie tyle walki, co tego, w jaki sposób szybko rozpoznać stan zagrożenia i nie dopuścić do agresji – a jeżeli ona jednak nastąpi, jak się skutecznie obronić.

Od „zwykłej” samoobrony WenDo różni się tym, że duże znaczenie przywiązuje do asertywności. Na WenDo wychodzi się z założenia, że nikt nie ma prawa naruszać granic osób, ich poczucia bezpieczeństwa, swobody i prawa do podejmowania własnych decyzji. WenDo jako metoda samoobrony psychicznej, przekazuje wiedzę na temat skutecznych metod komunikowania się i wyrażania własnych potrzeb, emocji, zdania.

Wszystkim uczestniczkom warsztatów życzę wytrwałości i powodzenia w życiu osobistym i zawodowym.

Pełnomocnik Wójta ds. RPA

Katarzyna Sowa

 


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑