Aktualnosci

Published on 29 kwietnia, 2016 | by Katarzyna

0

Warsztaty WenDo

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Szaflarach informuje, iż organizuje dla kobiet i dziewcząt warsztaty WenDo – dot. budowania pewności siebie, asertywności i samoobrony .

WenDo jest metodą, która łączy samoobronę fizyczną z samoobroną psychiczną. Podczas zajęć uczestniczki uczą się nie tyle walki, co tego, w jaki sposób szybko rozpoznać stan zagrożenia i nie dopuścić do agresji – a jeżeli ona jednak nastąpi, jak się skutecznie obronić. Od „zwykłej” samoobrony WenDo różni się tym, że duże znaczenie przywiązuje do asertywności.

Na WenDo wychodzi się z założenia, że nikt nie ma prawa naruszać osobistych granic –  poczucia bezpieczeństwa, swobody i prawa do podejmowania własnych decyzji. WenDo jako metoda samoobrony psychicznej przekazuje wiedzę na temat skutecznych metod komunikowania się i wyrażania własnych potrzeb, emocji, zdania.

12-godzinne zajęcia prowadzone są metodą warsztatową, z nastawieniem na przekazywanie praktycznych umiejętności z zakresu samoobrony przed atakiem fizycznym (kopnięcia, ciosy, uwolnienia) oraz zachowań asertywnych.

 

Zainteresowane osoby proszę o kontakt z Pełnomocnikiem GKRPA w Szaflarach – tel. 18-26-123-29

 

Szczegółowe informacje, pytania: 604 536 415

m.szyrkowiec@gmail.com

Marta Szyrkowiec-Paruzel psycholożka, psychoterapeutka trenerka WenDo

 

Pełnomocnik Wójta ds. RPA

Katarzyna Sowa


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑