Aktualnosci

Published on 12 czerwca, 2018 | by Katarzyna

0

Dzień Dziecka w SP w Szaflarach

W niedzielę 3 czerwca Szkoła Podstawowa w Szaflarach, Rada Szkoły i Rada Rodziców zorganizowała IV Piknik Szkolny  pod hasłem „Zdrowo i sportowo-Piknik Rodzinkowo”.  Głównym celem tej imprezy było kształtowanie u uczniów umiejętności spędzania wolnego czasu z rodziną. Organizując to przedsięwzięcie chcieliśmy też, aby poprzez jego wspólne i rodzinne przeżywanie zacieśniać więzi emocjonalne między rodzicami i  dziećmi. Ponadto naszym zamiarem była integracja ze środowiskiem lokalnym, nawiązanie szerszej współpracy z rodzicami poprzez zaangażowanie ich   w pracę na rzecz szkoły, jak również prezentacja umiejętności scenicznych i wokalnych naszych podopiecznych.

Początkowo, ze względu na warunki pogodowe, nie zapowiadało się obiecująco, ale mieliśmy przygotowany tzw. plan B, dlatego część atrakcji przenieśliśmy do budynku szkoły. Plac szkolny szybko się zapełnił, więc po raz kolejny przekonaliśmy się, że na rodziców i naszych uczniów zawsze możemy liczyć. Wśród uczestników znalazły się również osoby prywatne i miejscowi przedsiębiorcy, które swoją życzliwością i wsparciem finansowym pomogły nam zapewnić mnóstwo przyjemności.

Tak więc w szkolnej świetlicy odbywały się warsztaty ceramiki prowadzone przez panią Anetę Ziębę, malowanie twarzy, konkurs plastyczny „Moje kolorowe wakacje”. Na korytarzu przed świetlicą przyszłe fryzjerki robiły wystrzałowe fryzury. Z kolei mali konstruktorzy korzystali z zajęć robotyki. Na scenie nasze uczennice prezentowały umiejętności akrobatyczne. W ramach kampanii społecznej „NO PROMIL-NO PROBLEM” przeprowadziliśmy plastyczny konkurs profilaktyczny i rozdaliśmy ulotki oraz broszury informacyjne, które zawierały listy dzieci do kierowców jeżdżących pod wpływem alkoholu, a także informację nt prawnych skutków prowadzenia pojazdu po spożyciu alkoholu. Dodatkowo policjanci z Powiatowej Komendy Policji w Nowym Targu nadzorowali uczniów, którzy korzystali z tzw. alkogogli.  Są to okulary, które umożliwiają trzeźwej osobie widzenie świata oczami kogoś z 1 promilem alkoholu we krwi. Oprócz tego chętni mogli zasiąść za kierownicą policyjnego quada. Na korytarzu pierwszego piętra nasi uczniowie przedstawili inscenizację Kopciuszka,                          a młodsze uczennice umilały widowni czas prezentując piosenki, które z okazji Dnia Matki śpiewały na swoich występach klasowych. W sklepiku szkolnym można było za darmo otrzymać jogurty Mlekovity i Magdy. Z kolei w kawiarence kupowano regionalne serki, a do kawy lub herbaty pyszne ciasta domowej roboty, które upiekły nasze wspaniałe mamy. Na placu szkolnym mieliśmy stanowiska gastronomiczne. Wszyscy zachwycali się bigosem, grochówką i kiełbaskami z grilla. Ze względu na to, że spodziewaliśmy się dużej ilości dzieci nie mogło również zabraknąć stanowiska z frytkami i oczywiście lodów, które za darmo rozdawała Rada Rodziców. Młodsze dzieci nieustannie oblegały dmuchawca oraz stanowisko z popcornem i zmrożonymi napojami, które serwowali państwo Ochalikowie. Chętni mogli również skorzystać z przejażdżki kucykiem albo usiąść za kierownicą tira, którego przywieźli państwo Jasionowie. Zapewne każdy uczeń ten mały i ten duży czekał na największą atrakcję imprezy, a mianowicie kąpiel w pianie i kurtynie wodnej. Było nam niezmiernie milo patrzeć na szczęście dzieci pląsających w białej przestrzeni. Można by powiedzieć- taka prosta rzecz, a tak cieszy. Nawet niektórzy gimnazjaliści się skusili, nie wspominając już o rodzicach i nauczycielach. Tę atrakcję zapewnili strażacy z OSP Szaflary oraz z JRG PSP Nowy Targ. Dodatkowo strażacy z OSP Szaflary uczyli uczniów, a także chętnych dorosłych pierwszej pomocy, resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz używania defibrylatora AED z RKO. Zorganizowaliśmy też punkt krwiodawstwa. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa. Sprzedaliśmy wszystkie losy, a chętnych do zakupu kolejnych nie brakowało. Nie ma się co dziwić skoro do wygrania był m.in. laptop, rower, tablet, wejściówki do Parku Miniatur w Niedzicy, Karczmy Zadyma, bilety na całodzienne pobyty w Gorącym Potoku, bony paliwowe, narzędzia, ubrania sportowe JMP, czy wreszcie naczynia do domu.

Wszystko to nie byłoby możliwe bez ludzi dobrej woli, którym dobro szkoły leży na sercu.   To bardzo ważne miejsce dla lokalnej społeczności. W nim bowiem kształcimy i wychowujemy przyszłe pokolenia. To zarówno tutaj, jak i w rodzinach kształtujemy poczucie tożsamości narodowej           i lokalnej, a także, jak przystało na społeczeństwo obywatelskie, uczymy współdziałania dla dobra wszystkich. Z tego powodu tak bardzo ważne dla nas jest dawanie dobrego przykładu. Dlatego składamy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji i przeprowadzenia pikniku, serdeczne podziękowania. Poniżej prezentujemy naszych sponsorów oraz osoby, dzięki którym udało się zrealizować wszystkie zamierzone cele i plany :

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Gminne Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Szaflarach, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Państwo: Jurzec (haft maszynowy), Łaś (hodowla kwiatów), Duda (mechanika samochodowa), Lubelscy (geodezja), Koza (zakład stolarski), Kamińscy (mechanika samochodowa), Majerczyk (zakład produkcji wyrobów masarskich), Czuper (sklep spożywczy), Furczoń (produkcja wyrobów regionalnych), Janik (wędliny), Borowicz (serki regionalne), Fiedor (zabawki), Karpiel ( produkcja wyrobów ze skóry), Walkosz (firma Viatec), Suscy (sklep spożywczy), Fąfrowicz (sklep spożywczy, piekarnia), Kalińscy (sklep spożywczy), Naglak (Karczma Przy Moście), Lichaj (sklep spożywczy), Jarząbek (handel obwoźny), Mrugała (handel regionalny), Zagórscy (produkcja pościeli), Suscy (biuro podróży Sun Travel), Galica (biuro projektowe), Strama (stacja paliw), Sichelscy (zakład stolarski), Ochalik (popcorn), Wątorek (sklep spożywczy), Kułach (zakład kuśnierski), Kalata (transport), Trebunia-Tutka (stroje regionalne), Magda (jogurty), Bank PKO BP, Modom, JMP, Gorący Potok, Karczma Zadyma, Pakfol, hurtownia E-maj, Mlekovita Zakopane, Jolka (zakład fryzjerski), Zarus (stacja paliw), Anna i Krzysztof Rol, Monika Siaśkiewicz i Inga Szlęk, ksiądz proboszcz Kazimierz Duraj, anonimowi sponsorzy oraz zaangażowani rodzice i nauczyciele.

M.Pajerska


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑