Aktualnosci

Published on 3 listopada, 2021 | by Katarzyna

0

Kampania „No Promil – No Problem” w Urzędzie Gminy Szaflary

Już po raz siódmy Gmina Szaflary włączyła się aktywnie w realizację Kampanii Społecznej zorganizowanej przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Solny Gwarek” przy współpracy Województwa Małopolskiego pn. „No Promil – No Problem”, której głównym celem jest propagowanie rozsądnego spożywania alkoholu, a przede wszystkim znaczące ograniczenie liczby kierowców, którzy decydują się na jazdę będąc pod wpływem alkoholu oraz zmiana społecznego nastawienia wobec nietrzeźwych kierowców – wzmocnienie postawy krytycznej u pasażerów pojazdów, których kierowca wzbudza wątpliwości co do stanu trzeźwości.

W bieżącym roku do działań przystąpiły wszystkie szkoły z terenu Gminy Szaflary, realizując różne programy i założenia, biorąc udział w konkursach, organizując marsze, pogadanki w klasach, lekcje wychowawcze, czy realizując wspólne działania z Komendą Powiatową Policji w Nowym Targu.

Również pracownicy Urzędu Gminy w Szaflarach oraz Radni Gminy Szaflary przyłączyli się do akcji „No Promilowej” podpisując deklarację odpowiedzialnego świadka/pasażera, której treść brzmi:

„Mam świadomość, że kierowca jadący pod wpływem alkoholu, stanowi zagrożenie dla siebie, pasażerów i innych użytkowników drogi, w tym dzieci. Może zabić albo okaleczyć niewinną osobę – również kogoś kogo kocham, na kim mi zależy…

Dlatego deklaruję: Jeżeli będę świadkiem sytuacji, w której nietrzeźwy kierowca zechce wsiadać do pojazdu, podejmę działania, aby powstrzymać go przed jazdą. Zwłaszcza wówczas, gdy kierowcą będzie ktoś mi bliski”.

Deklaracje oraz materiały informacyjne dotyczące kampanii wręczyły pracownikom Urzędu i radnym uczennice ze Szkoły Podstawowej w Maruszynie Górnej, które wraz z dyrektorem Panem Konradem Kuźmińskim przyjechały do Urzędu, za co w imieniu organizatorów składam serdeczne podziękowania.

  Pełnomocnik Wójta

ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

Katarzyna Sowa


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑