Aktualnosci

Published on 25 maja, 2016 | by Katarzyna

0

Konkurs Pierwsza Pomoc

W SKRZYPNEM ODBYŁ SIĘ II GMINNY KONKURS PIERWSZEJ POMOCY

24 maja 2016 roku w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Św. Jadwigi Królowej w Skrzypnem przeprowadzono Gminny Konkurs Pierwszej Pomocy dla gimnazjalistów z gminy Szaflary.

Była to już druga edycja zorganizowanego przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Szaflarach i ZSPiG w Skrzypnem konkursu, którego celem jest podnoszenie wiedzy i umiejętności gimnazjalistów w zakresie udzielania pomocy przedmedycznej.

Do udziału w konkursie zgłosiły się:

– ZSPiG w Bańskiej Niżnej,

– ZSPiG w Maruszynie Dolnej,

– ZSPiG w Maruszynie Górnej,

– ZSPiG w Szaflarach,

– ZSPiG w Skrzypnem.

Konkurs został otwarty przez znamienitych Gości: Sekretarz Urzędu Gminy w Szaflarach panią Alicję Garbacz oraz Pełnomocnik Wójta Gminy Szaflary ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych panią Katarzynę Sowę.

Współzawodnictwo uczestników przebiegało w dwóch etapach – pierwszy to część teoretyczna wiążąca się z rozwiązaniem testu, druga część (praktyczna) polegała na wykazaniu się umiejętnością udzielania pierwszej pomocy w konkretnych zdarzeniach.

W wyniku klasyfikacji łącznej    I miejsce zdobył Paweł Zych, uzyskując 46 punktów,

 

II           – ‘’ –          Ewelina Gubała               43

II           – ‘’ –          Robert Rutkowski           43

III       – ‘’ –          Kinga Gubała                    42

III          – ‘’ –          Karolina Zapotoczna       42

Laureaci konkursu otrzymali z rąk organizatorów dyplomy i bardzo wartościowe nagrody. Nagrody – bardzo przydatne podczas udzielania pierwszej pomocy – otrzymali również wszyscy uczestnicy konkursu.

Konkurs, jak podkreślali goście oraz komisja sędziowska złożona z profesjonalistów z Oddziału Ratunkowego Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Św. Jana Pawła II w Nowym Targu pokazał bardzo wysoki poziom przygotowania uczestników i rozległe ich umiejętności, a jednocześnie był bardzo wyrównaną rywalizacją, o czym świadczą przytoczone wyżej wyniki punktacji.

Składamy serdeczne podziękowania Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Szaflarach za ufundowanie atrakcyjnych nagród oraz gorące gratulacje opiekunom zespołów – nauczycielom gimnazjów naszej gminy za bardzo dobre przygotowanie uczestników konkursu.

Tekst: Henryk Chrobak

DSCN6913 DSCN6918 DSCN6929 DSCN6939 DSCN6940 IMG_0939 IMG_0943 IMG_0944 IMG_0952 IMG_0955 IMG_0956 IMG_0957 IMG_0959 IMG_0960 IMG_0964 IMG_0966 IMG_0967 IMG_0969 IMG_0972


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑