Aktualnosci

Published on 25 marca, 2024 | by Katarzyna

0

No Promil – No Problem w SP w Bańskiej Wyżnej

Sprawozdanie z realizacji zadań kampanii społecznej „No Promil-No Problem” w Szkole Podstawowej im. św. Wojciecha w Bańskiej Wyżnej

Już po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej w Bańskiej Wyżnej zaangażowali się w kampanię No Promil-No Problem. W ramach kampanii we wszystkich klasach odbyły się zajęcia z wychowawcami, podczas których uczniowie mieli okazję obejrzeć filmy i spoty dedykowane kampanii, rozmawiali na temat obywatelskiego obowiązku, jakim jest reagowanie na nietrzeźwych kierowców oraz nakłanianie osób z najbliższego otoczenia do zmiany nastawienia związanego z prowadzeniem wszelakich pojazdów pod wpływem alkoholu i środków psychoaktywnych. W czasie zajęć uczniowie tworzyli plakaty, których głównym hasłem było „No Promil – No Problem”. Stworzona została również tablica informacyjna promująca przesłanie kampanii oraz informująca o wpływie alkoholu na ciało człowieka.

Pierwszy dzień wiosny odbył się w naszej szkole pod hasłem „No Promil – No Problem”. Uczniowie wszystkich klas w tym dniu wykonywali różnorodne aktywności, którym przyświecało to hasło. Szkolne korytarze oraz  ulice wokół szkoły wypełniły się balonami z logo kampanii. W tym dniu odbyło się również spotkanie z Rodzicami, na którym uczniowie poinformowali rodziców o przesłaniach kampanii oraz rozdali ulotki informacyjne. W ramach kampanii 7 marca uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z policjantem, który poinformował ich m.in. o zagrożeniach związanych z uzależnieniem od alkoholu i substancji psychoaktywnych.

Udział szkoły w kampanii „No Promil – No Problem” pomaga poruszać ważne społecznie tematy w sposób przystępny i przyjazny uczniom. Uczniowie włączają się w akcję z entuzjazmem i zaangażowaniem.

Koordynator: Karolina Żmudzka


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑