Aktualnosci

Published on 21 grudnia, 2015 | by Katarzyna

0

Podsumowanie projektu

Podsumowanie projektu „Organizowanie dla dzieci i młodzieży zajęć rekreacyjnych promujących zdrowy styl życia”.

Projekt realizowany był jako zadanie publiczne Gminy Szaflary w 2015 roku w ramach otwartego konkursu ofert z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym. Wszystkie działania projektowe realizowane były w terminie od kwietnia do listopada 2015r.

Podsumowanie projektu odbyło się w piątek 27 listopada 2015 r. Na spotkanie przybyli uczniowie biorący udział w projekcie, nauczyciele z panią dyrektor Dorotą Sikoń, a także rodzice uczniów. Zaproszenie przyjęły także pani pełnomocnik wójta ds. przeciwdziałania uzależnieniom pani Katarzyna Sowa oraz pani sołtys wsi Bór Stanisława Jarząbek, a także prezes Grupy Inicjatyw Lokalnych „GIL” Adam Andrzej Kustwan.

Po przywitaniu wszystkich przez panią dyrektor miało miejsce sprawozdanie merytoryczne z realizacji projektu. Przedstawiono poszczególne działania, a uczniowie mieli możliwość ustosunkować się do wycieczek, w których brali udział. Był to dobry sposób na przeżycie jeszcze raz miłych chwil, które miały miejsce na poszczególnych wycieczkach. Z uśmiechem uczestnicy mówili, że z Zakopanego najlepiej pamiętają pobyt w Mc’Donaldzie, z Zubrzycy Górnej zajadanie się „moskolami orawskimi”, które sami wykonali, z Niedzicy plac zabaw przy Parku Miniatur Podtatrza, ze Starych Wierchów możliwość spania w schronisku, a z Lubomira dyskusję o planetach i gwiazdach.

Nie były to jednak jedyne korzyści z realizowanego projektu. Uczniowie młodsi zgromadzili mnóstwo prac plastycznych dokumentujących poszczególne wycieczki, a dzieci starsze przyniosły na spotkanie kroniki. Znalazły się w nich opisy poszczególnych wycieczek i wiele ciekawostek z poszczególnych miejsc. Organizatorzy nie zapomnieli także o testach na temat profilaktyki uzależnień, które młodzież wypełniła podczas pobytu na Starych Wierchach. Wiedza, którą wykazały się dzieci jest także efektem realizowanego projektu. Za włożony trud dzieci i młodzież została nagrodzona upominkami rzeczowymi. Były to puzzle dobrane odpowiednio do wieku dzieci, gry planszowe i logiczne, a także kalambury oraz coś słodkiego.

W trakcie spotkania było także miejsce na sprawozdanie finansowe, które przedstawił prezes Grupy Inicjatyw Lokalnych „GIL”. Spotkanie pokazało, że dobra współpraca pomiędzy Szkołą Podstawową w Borze i stowarzyszeniem Grupa Inicjatyw Lokalnych „GIL” przynosi korzyści zarówno dla samych instytucji jak również dla mieszkańców wsi Bór. Przyjęte partnerstwo przynosi korzyści i rokuje.

Rodzice obecni na spotkaniu wyrazili zadowolenie, z tego, że dzieci mogły uczestniczyć w tylu atrakcyjnych wycieczkach i, że w przyszłości także znajdą się pieniądze na podobne inicjatywy.

Małgorzata Gacek

SP Bór

fotka 043 fotka 045 fotka 047 fotka 048 fotka 051 fotka 053 fotka 055 fotka 056 fotka 094 fotka 096


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑